Wyposażenie pralni hotelowej

Prowadzenie działalności w branży hotelarskiej wiąże się nierozerwalnie z koniecznością regularnego prania olbrzymiej ilości bielizny  pościelowej, ręczników, obrusów, a także odzieży gości i pracowniczej. Usługę prania można zlecić zewnętrznej firmie, jednak w perspektywie czasu znacznie bardziej opłacalna okazuje się inwestycja we własną pralnię.

Prowadzenie hotelowej pralni ma wiele zalet, nie tylko ekonomicznych – przekonuje nasz rozmówca z firmy FAGOR. Piorąc we własnej pralni zyskujemy niezależność i pełną kontrolę nad procesem. Oznacza to zawsze wysoką jakość prania, czyli bezpieczeństwo pranych tekstyliów, a w konsekwencji przedłużenie ich żywotności.

Wyposażenie pralni hotelowej

Planując zakup wyposażenia do hotelowej pralni musimy brać pod uwagę wiele złożonych czynników, zaczynając od standardu obiektu, przez ilość dostępnych miejsc dla gości, przeciętne obłożenie w ciągu sezonu i roku, po liczbę dostępnych zmian pościeli. Warto pamiętać, że hotele prowadzące dodatkową działalność spa&wellness mierzą się z jeszcze większą ilością prania (ręczniki, szlafroki).

Pralki dla hotelu

Najważniejszą maszyną w każdej pralni jest oczywiście wydajna pralka przemysłowa. Warto zainwestować w nowoczesne maszyny, wyposażone w systemy oszczędzania energii, środków chemicznych, a także szerokie możliwości programowania, które umożliwiają wybór najkorzystniejszych parametrów procesu w zależności od każdorazowo zmiennych potrzeb.

Ilość urządzeń piorących uzależniamy od wielkości hotelu, jednak w każdej pralni hotelowej powinny znaleźć się osobne maszyny do prania odzieży gości i do bielizny hotelowej.

Suszenie w hotelu

Wybór suszarki bębnowej do pralni hotelowej wymaga jeszcze większej ostrożności. Wydajne i szybkie suszenie to najlepszy sposób na oszczędność energii, podczas gdy słabe urządzenia będą generowały dodatkowe koszty. Dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po inteligentne maszyny z czujnikami wilgotności, recyrkulacją powietrza i solidną izolacją termiczną. Takie suszarki umożliwiają optymalizację czasu suszenia.

Prasowanie w hotelu

Czysta i sucha bielizna hotelowa wymaga jeszcze prasowania, co przy tak dużej skali prania nie jest możliwe z wykorzystaniem zwykłych żelazek czy nawet magla. W pralni hotelowej niezbędne są specjalne urządzenia prasujące.

Profesjonalne prasownice ścienne dla hoteli (również w wersjach kompaktowych) to kompleksowe maszyny, które pozwalają na automatyzację procesów prasowania, suszenia i składania bielizny pościelowej, obrusów oraz ręczników.

Powyżej wymieniliśmy jedynie najważniejsze urządzenia, które powinny składać się na wyposażenie pralni hotelowej, by spełniała ona swoje zadania. Obecnie przedsiębiorcy z branży hotelarskiej mają możliwość zaopatrzenia się w więcej inteligentnych maszyn, takich jak rozmaite urządzenia parowe do prasowania odzieży, stoły pneumatyczne, manekiny i wiele innych.

Dodatkowo, w pralni nie może zabraknąć akcesoriów takich jak wózki – osobne na brudne, czyste, mokre i suche materiały, worki itd.

Materiał partnera