dostawca jedzenia

Wybór dobrego dostawcy jedzenia

Dawniej wszystko było prostsze. Mieliśmy więcej czasu na wszystko. W przygotowywanie potraw na imprezę okolicznościową zaangażowane były całe rodziny. Dziś, kiedy wszystko robimy w biegu, wybawieniem z tego rodzaju opresji są wyspecjalizowane, w pełni profesjonalne firmy cateringowe. Jak wybrać dostawcę jedzenia na uroczystość rodzinną? Jak znaleźć idealny catering dla naszej firmy?

Gotowanie to dla wielu z nas prawdziwa pasja. Cały czar pryska jednak niczym rozgrzany olej słonecznikowy, kiedy okazuje się, że musimy przygotować potrawy niemalże dla oddziału wojska. W dodatku na jutro. Nie trzeba mówić, z jakim wysiłkiem logistycznym się to wiąże. Na szczęście istnieją firmy, które bez trudu wybawią nas z kłopotu. Co musimy sprawdzić, by mieć pewność, że w kluczowym momencie wszystko zagra?

Opinie o firmach cateringowych

Szukanie w internecie opinii o firmach cateringowych, to temat-rzeka. Najlepiej zaczerpnąć języka w grupach na Facebooku, popytać osoby, które skorzystały już z usług danego dostawcy jedzenie. Ewentualnie poszperać na forach. W przypadku tych ostatnich warto mieć jednak na uwadze fakt, że w dużej mierze miejsca te są „zinfiltrowane” przez agencje reklamowe i wynajętych tzw. „szeptaczy”, czyli osoby zawodowo zajmujące się wystawianiem opinii o firmach.

Produkty i półprodukty

Dobrze wiedzieć, z czego będą przygotowywane potrawy, które wylądują na weselnym stole czy w stołówce pracowniczej. Firmy cateringowe z prawdziwego zdarzenia przykładają wielką wagę do tego rodzaju spraw, ponieważ wiedzą, że jakość produktów i półproduktów wprost przekłada się na efekt finalny, a tym samym na zadowolenie klienta.

Darmowa wycena

Możliwość wypróbowania dań przed zamówieniem (oczywiście jeśli w grę wchodzi zakup  hurtowy) oraz dokonanie darmowej wyceny – to kolejny punkt, na który powinniśmy zwrócić uwagę.

Gotowe menu czy otwartość na propozycje klienta?

Sprawdzianem dla firmy cateringowej może być jej gotowość do spełniania najprzeróżniejszych zachcianek klientów. Od potraw przygotowanych z myślą o dietach (np. bezglutenowej), aż po zaserwowanie potraw należących do najodleglejszych tradycji kulinarnych świata. Oczywiście nie oznacza to, że wyspecjalizowanie firmy w kilku wybranych obszarach jest czymś karygodnym. Może jednak świadczyć o małej „prężności” jej właścicieli.

Jeśli urządzacie imprezę okolicznościową i wszelkiego rodzaju kwestie kulinarne są dla was niczym innym jak totalną „czarną magią” – mamy dla was cenna radę: nie eksperymentujcie na gościach. Zamówcie prawdziwe, smaczne i pożywne jedzenie w profesjonalnej firmie cateringowej. Najlepiej takiej, która ma wieloletnie doświadczenie i tysiące zadowolonych klientów mogących potwierdzić jej fachowość. Jednym słowem wejdźcie na stronę http://www.teleobiad.pl i dowiedzcie się więcej.

Materiał partnera