Właściwości pojemników blaszanych

W każdym magazynie powinien panować porządek – nie może on przypominać zagraconego składziku, w którym wszystko porozrzucane jest w sposób przypadkowy. Do utrzymania ładu z pewnością przydają się specjalne pojemniki techniczno-magazynowe. Jednym z ich rodzajów są pojemniki blaszane. Przedstawiamy ich właściwości.

O pojemnikach techniczno-magazynowych

Zadaniem magazynów jest przechowywanie towaru. Aby wszystkie składowane tam ładunki były łatwe do odnalezienia, a dostęp do nich nie był utrudniony, należy utrzymywać w nim porządek. Kluczem do sukcesu jest właściwa organizacja, opierająca się na przechowywaniu towaru w specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach techniczno-magazynowych.

Pojemniki techniczno-magazynowe wykorzystuje się w trakcie magazynowania, eksploatacji oraz transportu produktów przechowywanych w magazynie. Szczególnie przydatne są dla branży przemysłu spożywczego, przetwórczego i chemicznego. Zastosowanie znajdują również w handlu, rolnictwie i pewnych obszarach logistyki ogólnej. Baza produktów wchodząca w skład tego typu pojemników jest bardzo szeroka – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę Palbox.

Pojemniki techniczno-magazynowe występują w kilku rodzajach, z których najczęściej wykorzystywanymi są pojemniki siatkowe i blaszane, kosze siatkowe oraz skrzynie metalowe. Ich zastosowanie nie tylko pozwala na zachowanie porządku w magazynie, ale też w znacznym stopniu ułatwia transport i sortowanie towaru. Dzięki ich zestandaryzowanym wymiarom, można w dokładny sposób obliczyć wagę i wielkość transportu, a ich wytrzymała konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo przewożonych produktów.

Takie pojemniki wykorzystuje się nie tylko w magazynach, ale także w chłodniach, centrach spedycyjnych, a nawet w supermarketach. Sprawdzą się wszędzie, gdzie liczy się szybkość dostarczania i rozładowywania przewożonego ładunku.

Pojemniki blaszane

Do najpopularniejszych pojemników techniczno-magazynowych należą pojemniki blaszane. Są one w całości wykonywane z blachy, toteż można w nich transportować i magazynować sypkie oraz drobnicowe towary. Podłogę w pojemnikach przeważnie wykonuje się z metalu. Co więcej, mogą posiadać klapę boczną i otwieraną burtę, zarówno w wykonaniu gładkim, jak i z przetłoczeniami. Istnieje możliwość zamontowania do nich kół, stóp lub płóz w dowolnym wykonaniu.

Tego typu pojemniki są malowane elektrostatycznie lub cynkowane. Można wykonywać je w kilku dowolnych konfiguracjach, zależnie od preferencji i zapotrzebowania klienta.  Przy ich doborze trzeba wziąć pod uwagę ich docelowe przeznaczenie, a także rodzaj transportu i samego ładunku.

Materiał partnera