Czy warto brać pożyczkę na naprawę samochodu?

Bez samochodu jak bez ręki
Na osiedlowych parkingach każdego ranka spotykają się osoby z sąsiedztwa, rozpoczynające nowy dzień, spieszące się do pracy a wcześniej do przedszkola lub szkoły, gdzie trzeba dotrzeć przed pierwszym dzwonkiem. Poranki w wielu domach bywają dość nerwowe, chaotyczne i atmosfera potrafi być mało przyjemna ze względu na pospiech i towarzyszący mu stres. Wiele osób zgodzi się z tym, że moment wyjścia z domu to już dużo, a kolejny krok do zrobienia rankiem to jak najszybsze dotarcie do pracy, najlepiej bez korków i innych niespodziewanych przeszkód na drodze, powodujących opóźnienie. Niestety po wyjściu z domu i dotarciu do auta czasem okazuje się, że samochód odmawia posłuszeństwa i nie ma mowy, żeby go uruchomić, aby pojechać do swoich zajęć.
Jeszcze gorszy scenariusz to ten, gdy samochód przestaje działać w drodze. Tak samo stresujące jest utknięcie z uszkodzonym autem na autostradzie z dala od miasta i punktu serwisowego jak i w środku miasta na skrzyżowaniu ruchliwych ulic. Samochód jak każde urządzenie mechaniczne ma prawo się zepsuć i to bez względu na to czy jest w miarę nowy czy użytkowany już przez kilka lub kilkanaście lat.

Jak szybko zaradzić awarii samochodu?

Po pierwsze warto się przygotować organizacyjnie na ewentualną niespodziankę w postaci zepsutego auta.  O wiele sprawniej załatwia się pomoc mechanika, jeśli w podręcznym notesie zanotowane są numery telefonów najbliższych serwisów samochodowych. Bez szukania i rozpytywania znajomych dopiero w momencie, kiedy auto się zepsuje. Druga ważna rzecz to pieniądze potrzebne na naprawę. Często mechanicy diagnozując awarię znajdują w aucie dodatkowe części do wymiany, aby zapobiec kolejnej awarii w najbliższej przyszłości. Szybko okazuje się, że wstępny koszt podwaja się po doliczeniu cen dodatkowych części, ich wymiany i robocizny.

Ostatecznie oszacowany koszt naprawy może przyprawić o zawrót głowy. Pani Anna wiedziała do którego serwisu się udać na wypadek awarii samochodu. Auto odmówiło posłuszeństwa pani Annie na parkingu przed centrum handlowym. Od razu zadzwoniła do znanego w okolicy zakładu mechaniki samochodowej i pełna obaw czekała na informację o awarii i koszcie jej usunięcia. Świeżo po większych zakupach pani Anna wiedziała, że jej budżet może okazać się niewystarczający na pokrycie kosztów naprawy. Tak też się stało. Mechanik podał koszt wymiany zepsutej części na nową, a pani Anna wiedziała, że z oszczędności nie uda jej się pokryć kosztów tej naprawy. Podjęła decyzję o pożyczeniu pieniędzy, a w związku z tym, że bardzo zależało jej na szybkiej naprawie szukała firmy, która udziela pożyczek szybko, bez poręczycieli i bez zaświadczeń o dochodach z pracy.

Przyjmując te kryteria trafiła przez wyszukiwarkę internetową na stronę pożyczkową www.wonga.pl. Zanim mechanik zadzwonił z informacją, że auto jest naprawione i może je odebrać, miała już na swoim koncie pożyczkę do dyspozycji.

W nieco trudniejszej sytuacji znalazł się pan Marcin. Samochód popsuł mu się podczas powrotu z Czech do Polski. Na szczęście zdążył przekroczyć granicę z Polską i znaleźć warsztat naprawy aut. Awaria okazała się łatwa do usunięcia, ale niestety kosztowna. Pan Marcin nie był przygotowany na taki wydatek na koniec podróży, a od domu dzieliło go jeszcze kilkaset kilometrów. Zdecydował się za poradą telefoniczną znajomego na szybką pożyczkę w wonga.com. W ciągu jednego dnia udało się naprawić auto, zapłacić za usługę i wyruszyć w drogę powrotną do domu. Gdyby nie było możliwości zaciągnięcia szybkiej pożyczki przez Internet, pan Marcin musiałby opłacić koszt przewiezienia uszkodzonego auta do swojego miasta lub poczekać na przelew od rodziny ponosząc dodatkowy koszt pobytu w hotelu w czasie oczekiwania na pieniądze.

Szybkie pożyczki przez Internet na naprawę auta

W firmie pożyczkowej wonga.com pieniądze na nagłe, niespodziewane wydatki, takie jak awaria czy remont samochodu, można otrzymać szybko, przy minimum formalności a do tego całkowicie przez Internet. Pierwszym krokiem jest wybór produktu. Może to być pożyczka krótkoterminowa do kwoty 2500 zł (maksymalna kwota pierwszej pożyczki wynosi 1500 zł) i okresem spłaty do 60 dni. Drugi wariant dostępny na wonga.com  to pożyczka ratalna do 10 000 zł ze spłatą maksymalną do 24 rat. Jeśli na pokrycie kosztów naprawy auta  potrzeba nie więcej niż 1500 zł, warto rozważyć pożyczkę do 60 dni. Dla osób zaciągających takie zobowiązanie po raz pierwszy, wonga.com przygotowuje specjalne, atrakcyjne promocje.

Jeśli natomiast remont samochodu opiewa na kwotę wyższą niż 1500 zł, można na wonga.com  zaciągnąć pożyczkę ratalną do 10 000 zł. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę na stronie internetowej warto samodzielnie obliczyć wysokość comiesięcznej raty. Łatwy w obsłudze kalkulator umożliwia policzenie raty zależności od liczby rat oraz kwoty pożyczki.

Składanie wniosku o pożyczkę na wonga.com trwa  kilka minut, podobnie jak wydanie decyzji o jej przyznaniu. Do złożenia wniosku potrzebne są dane z dowodu osobistego, numer konta bankowego, na który ma być przelana pożyczka oraz numer telefonu komórkowego. Weryfikacja i potwierdzenie tożsamości odbywa się zdalnie za pośrednictwem telefonu oraz poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego z banku, w którym osoba składająca wniosek posiada konto.

Materiał partnera