meble tarasowe

W jaki sposób wybrać meble tarasowe do restauracji?

Zakładanie restauracji to aranżowanie przestrzeni, w której centrum znajdują się nasi przyszli goście. Wszystko musi być zorientowane na nich: na ich komfort, wygodę oraz odczucia natury estetycznej. Niezwykle ważną rolę w procesie urządzania restauracji zajmuje wybór mebli.

Tworząc restaurację bez wątpienia chcemy wykreować miejsce na mapie miasta, które będzie jedyne w swoim rodzaju (chyba, że chodzi o lokal należący do sieci, wówczas nie będziemy mieli miejsca na indywidualne rozwiązania). Tak czy inaczej, to tylko od nas zależy, jak nasza restauracja zostanie zapamiętana i jakie recenzje będzie w przyszłości otrzymywać.

Meble tarasowe do restauracji

To właśnie wystrój wnętrza jest tym, co w pierwszej kolejności zobaczą nasi goście. Jeśli zaintrygujemy ich, wejdą do środka i zamówią coś do jedzenia. Jeśli dodatkowo nasza kuchnia przekona ich, że jesteśmy warci uwagi – z pewnością będą do nas powracać.

Restauracje to nie tylko gustownie urządzone wnętrza. W sezonie letnim restauracje „wychodzą” na zewnątrz: do ogródków oraz na tarasy. Dla osób spacerujących ulicą (lub tak, jak jest to np. w Krakowie – przechadzających się po płycie Rynku), wygląd i aranżacja tej zewnętrznej części restauracji może być znakomitą formą reklamy, a dla nas dobrym sposobem na przyciągnięcie kolejnych klientów.

Meble takie powinny przede wszystkim być spójne stylistyczne z wystrojem wnętrza naszej restauracji. Po drugie, powinny być wygodne, wykonane z materiałów przyjemnych w dotyku, nie powodujące nadmiernego pocenia się osób z nich korzystających, łatwe w czyszczeniu oraz estetycznie wykonane. Lista wymagań jest spora. Dlaczego to takie ważne?

Wyobraźmy sobie sytuację odwrotną. Nasi goście siadają w ogródku, ale szybko okazuje się, że nasze krzesła (fotele) przypominają bardziej narzędzia tortur niż wygodne meble. Co gorsza, żar leje się z nieba, a nasze meble jeszcze bardziej „dolewają oliwy do ognia” i sprawiają, że goście czują się u nas jak kostka masła walcząca o życie na rozgrzanej patelni. W dodatku pokrycie mebli (krzeseł, stolików) wykonane jest z materiału, który trudno się czyści, więc w związku z tym widać na nich ślady po osobach, które wcześniej korzystały z usług naszej restauracji. I o ile ekipa kryminalistyczna byłaby zadowolona z takiego stanu rzeczy, to nasi goście niekoniecznie będą zachwyceni meblami klejącymi się od brudu.

Wreszcie po trzecie, meble takie siłą rzeczy narażone są na działanie czynników atmosferycznych. W sezonie letnim jest to przede wszystkim deszcz, ale może się zdarzyć także grad, który dla wielu mebli może być wręcz zabójczy. Wybierając meble, koniecznie zwróćmy uwagę na to, czy materiały, z których są one wykonane, sprawdzą się podczas każdej pogody.

Gdzie kupić?

Jeśli jesteście na etapie tworzenia restauracji lub zamierzacie diametralnie zmienić jej wystrój, na początek sprawdźcie ofertę sklepu Dominova http://www.dominova.com.pl.