opakowania kremow

W jaki sposób są pakowane kremy?

Osoby, które wybierają odpowiednie dla siebie kosmetyki w drogerii, zwracają uwagę nie tylko na cenę i opis produktu, ale także na jego opakowanie. Pojemniki na kosmetyki przyciągają uwagę klientów swoimi kolorami i kształtami. W pewnym sensie reprezentują produkt, który znajduje się w środku. Poręczne i atrakcyjnie wyglądające opakowanie powinno świadczyć o tym, że umieszczony w nim produkt jest godny zainteresowania i wart zakupu.

Opakowania kosmetyczne można zakupić w firmach, które zajmują się dystrybucją opakowań i zamknięć do opakowań. Jedną z takich firm jest Polpak z Warszawy, będący jednym z wiodących producentów automatów do pakowania, dozowników wagowych i wielu innych nowoczesnych urządzeń pakujących. Firma zajmuje się również sprzedażą opakowań z branży kosmetycznej, farmaceutycznej czy chemii gospodarczej, takich jak: atomizery, spryskiwacze, dozowniki, butelki typu airless, disk-topy, mini triggery czy słoje grubościenne. Obecnie Polpak rozszerza swoją ofertę o opakowania do kosmetyki kolorowej, do tuszy, szminek, błyszczyków, cieni do powiek, pudrów i innych. Szczegóły dotyczące oferty firmy znajdują się na jej stronie internetowej polpak.pl.

Każdy klient firmy ma możliwość stworzenia nowego wzoru opakowania, odpowiadającego jego wymaganiom, bądź dostosować istniejący produkt do własnych potrzeb. Wśród opakowań znajdujących się w ofercie firmy, znajdują się takie, które przeznaczone są do pakowania kremów. Są to słoje grubościenne w różnych kolorach, o różnych pojemnościach i kształtach. Najczęściej występują słoiki o pojemności 15, 30 i 50 ml. Niektóre produkty dostępne są w wielu różnych rozmiarach – mają pojemność 5, 10, 15, 30, 50, 100, 150 i 200 gramów.

Kremy mogą być również pakowane do saszetek. Do pakowania do nich kremów służą specjalne maszyny pakujące. Są to wysokiej jakości poziome automaty pakujące, będące zaawansowanymi technologicznie i uniwersalnymi maszynami do pakowania różnego typu produktów, w tym również płynów. Jeden typ poziomych automatów pakujących jest przeznaczony do pakowania produktów pylistych, granulatów, past, żeli i kremów. Urządzenie posiada funkcje specjalne, takie jak: saszetki z trzema lub czterema zgrzewami, saszetki kształtowe, eurozawieszka, możliwość aplikacji korka w opakowaniu i zamknięcia strunowego.

W poziomej maszynie pakującej występuje aparatura do odważania prawidłowej miary i umieszczania ulotek w saszetce, a następnie torebka zostaje automatycznie sklejana. Tego typu urządzenia znajdują zastosowanie w zakładach produkcyjnych i wytwórniach, gdzie zdecydowanie usprawniają pracę.

Automaty pakujące pionowe i poziome oraz inne maszyny do pakowania, takie jak: kartoniarki, maszyny do produkcji torebek, wielogłowicowe dozowniki wagowe, podajniki i odbiorniki woreczków, znajdują się w ofercie firmy Polpak z Warszawy. Oferta obejmuje produkcję i sprzedaż innowacyjnych maszyn pakujących, maszyn i folii do termokurczu, a także opakowań i zamknięć do opakowań. Oferowane produkty cechują się wysoką jakością oraz rozsądnymi cenami, dzięki czemu Polpak jest jednym z najbardziej cenionych producentów automatów pakujących na rynku. Szczegóły dotyczące działalności firmy znajdują się na stronie internetowej polpak.pl.

Materiał partnera