Gdzie tanio kupować książki?

Książki papierowe, mimo rosnącej popularności ebooków, wcale nie odeszły do lamusa. Wielu miłośników literatury nie wyobraża sobie bowiem czytania bez trzymania w rękach prawdziwej książki. Mimo tego trzeba przyznać, że tradycyjne książki nie należą niestety do najtańszych. Jeśli chętnie czytamy i regularnie kupujemy nowe pozycje, warto także wiedzieć, gdzie można je nabyć w atrakcyjnych cenach.

Księgarnie stacjonarne vs księgarnie internetowe – gdzie kupimy taniej książki?

Zdecydowanie najlepszym pod względem ekonomicznym rozwiązaniem jest zamawianie książek w księgarniach internetowych. Interesujące nas pozycje, w tym także najnowsze tytuły, kupimy bowiem przez Internet nieco taniej, niż w tradycyjnych księgarniach stacjonarnych. Różnica w cenie może wydawać się, co prawda, nieznaczna, ale będzie z pewnością stanowiła sporą oszczędność w przypadku osób, które co miesiąc kupują kilka lub kilkanaście pozycji. Warto także wspomnieć, że księgarnie internetowe często oferują także dodatkowe rabaty, ważne np. przy zakupach powyżej określonej kwoty oraz darmową dostawę książek do domu lub wybranego sklepu stacjonarnego. W księgarniach internetowych znajdziemy także mniej popularne tytuły, których na próżno szukać w księgarniach stacjonarnych, które są raczej nastawione na sprzedaż najbardziej popularnych książek. Dlatego, jeśli chcemy tanio kupować książki, w pierwszej kolejności zapoznajmy się z ofertą księgarni internetowych, takich jak np. księgarnia Biały Orzeł.

Książki nowe, a może używane?

Dobrym wyborem dla szukających oszczędności jest zakup książek używanych lub nowych z tzw. drugiej ręki. Znajdziemy je m.in. na portalach z ogłoszeniami oraz w serwisach aukcyjnych. Zaletą kupowania w ten sposób książek jest możliwość znalezienia starszych pozycji, które są już niedostępne w księgarniach stacjonarnych i internetowych. Niewątpliwą zaletą jest także często bardzo niska cena książek używanych oraz możliwość jej dodatkowej negocjacji ze sprzedającym. Wiele osób, które wyprzedają w ten sposób swoje zbiory książkowe, oferuje także możliwość wysłania do nas wybranych pozycji pocztą, dzięki czemu książki możemy kupować od osób z całej Polski, a sprzedawca nie koniecznie musi być z tego samego miasta, co my. Książki używane są zwykle w dobrym stanie i jeśli nie stanowi to dla nas problemu, możemy więc sporo zaoszczędzić na ich zakupie. Jeśli natomiast poszukujemy starych pozycji, warto także zajrzeć do antykwariatów. Znajdziemy w nich zarówno nowe, jak i używane, starsze i nowsze książki w bardzo atrakcyjnych cenach.

Materiał partnera