Szukasz miejsca na romantyczny weekend we dwoje? Wybierz Wrocław

Każda para potrzebuje czasem nieco czasu tylko dla siebie, kiedy można oderwać się od obowiązków, znajomych i rodziny. Idealnym miejscem na romantyczny odpoczynek tylko we dwoje jest Wrocław. Oto kilka miejsc, które warto w nim odwiedzić ze swoją drugą połówką.

Wrocławki rynek

Niemal czterohektarowy stary rynek we Wrocławiu jest jednym z największych tego typu terenów w Europie, jego widok naprawdę robi wrażenie. Warto wybrać się na spacer we dwoje, by podziwiać przepiękne zabudowania, w tym późnogotycki Ratusz Miejski, a następnie udać się na romantyczną kolację w jednej z okolicznych restauracji, lub do klubu.

Ostrów Tumski

To drugie po Rynku miejsce idealne na romantyczny spacer, pełne urokliwej architektury i klimatycznych uliczek. Jednak Ostrów Tumski znany jest najbardziej z Mostu Tumskiego, zwanego również Mostem Zakochanych. Zwyczajem par odwiedzających to miejsce jest zawieszanie na moście kłódek ze swymi imionami.

Wyspa Słodowa

Na Wyspie Słodowe raczej nie pospacerujemy, jednak możemy wybrać się tam z ukochaną osobą, by na jednej z ławek podziwiać panoramę miasta i rzekę. Widok jest wspaniały, jednak czasem potrzeba szczęścia, by móc  w spokoju cieszyć się romantyczną atmosferą – Wyspa jest bardzo popularnym miejscem amatorów alkoholu.

Park Szczytnicki

Jeśli znudzi nam się podziwianie dawnej architektury, powinniśmy udać się do Parku Szczytnickiego. Cisza, spokój, bardzo duże przestrzenie i piękne widoki tworzą idealne warunki na randkę. Nie brakuje tutaj również atrakcji, takich jak fontanna multimedialna, Ogród Japoński, czy pergola przy Hali Stulecia, w którym możemy coś zjeść na szybko. Zimą możemy skorzystać z lodowiska. Niedaleko Parku znajduje się również słynne wrocławskie zoo.

Co z noclegiem?

Wrocław to miasto turystów, dlatego nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem dobrego noclegu blisko centrum. Niektórego hotele, takie jak hotel Sleep*** posiadają specjalną weekendową propozycję dla par – za jedyne 170 złotych możemy spędzić romantyczny weekend z wybraną osobą, dodatkowo otrzymamy butelkę wina z bogatej oferty hotelu.

Materiał partnera