Szkolenia z ochrony danych osobowych

Dane osobowe są chronione ustawą z 29 sierpnia 1997 roku. Prowadząc przedsiębiorstwo, gromadzimy informacje i przetwarzamy je do różnych celów. Aby zarządzanie nimi było bezpieczne i zgodne z prawem, należy wdrożyć odpowiednią politykę ochrony danych osobowych. W przygotowaniu personelu do tego zadania pomogą szkolenia prowadzone przez praktyków i teoretyków ochrony danych osobowych.

Czym są dane osobowe?

Dane osobowe to, w myśl ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych, wszelkie informacje na temat osoby fizycznej zidentyfikowanej lub tej, którą można zidentyfikować. Możność identyfikacji jest rozumiana jako możność określenia tożsamości w sposób bezpośredni lub pośredni, zwłaszcza poprzez powołanie się na jej numer identyfikacyjny lub zestaw specyficznych cech fizycznych, fizjologicznych, umysłowych, kulturowych, ekonomicznych czy społecznych. Jeżeli określenie tożsamości na podstawie danej informacji wymagałoby nadmiernych działań, kosztów lub poświęcenia czasu, informacji takiej nie uznaje się za umożliwiającą określenie tożsamości.

To wszystko brzmi bardzo zawile, a niestety – często ustawa o ochronie danych osobowych jest wykorzystywana w praktyce zawodowej wielu osób, a dane osobowe są przetwarzane przez liczne podmioty gospodarcze. Aby nie narazić się na ryzyko przekroczenia prawa, warto zainwestować w przeszkolenie personelu z zakresu ochrony danych osobowych. Szkolenia takie prowadzi m.in. Ośrodek Szkoleń i Informacji Effect.

Szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych

Oferta szkoleniowa jest bardzo bogata i dostosowana do potrzeb i zadań, wobec jakich stają przedsiębiorcy. Osoby prowadzące szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych to praktycy i teoretycy prawa, naukowcy i autorytety w swojej dziedzinie. Uwaga skupia się m.in. na zgłaszaniu danych osobowych do GIODO, wdrażaniu polityki ochrony danych osobowych w przedsiębiorstwach, analizie rzeczywistych przypadków pod kątem praktycznym i prawnym.

Dlaczego warto skorzystać ze szkoleń? Pozwolą one rozwiać wszelkie wątpliwości, zapoznać się łatwo ze zmianami w prawie, upewnić się co do poprawności polityki firmy przed kontrolą z PIP i GIODO. Nowoczesne i wciągające oraz dające praktyczne umiejętności formy szkoleń sprawiają, że z zajęć każdy wychodzi bogatszy o nową wiedzę i doświadczenie.

Materiał partnera