Światowi liderzy w produkcji armatury

Niektóre z elementów armatury przemysłowej używamy w codziennym życiu. Są to między innymi różnego rodzaju zawory, sterowniki lub wirówki. Większość z nich, takich jak: maszyny, aparaty oraz inne urządzenia, stosuje się jednak w przemyśle – zarówno spożywczym oraz farmaceutycznym, jak i stoczniowym. Warto zadbać, aby elementy, które wybieramy, były najwyższej jakości. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę podczas kupna oraz jakim producentom najlepiej zaufać.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru armatury przemysłowej?

Wybierając armaturę do swoich potrzeb, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jeżeli celem jest kupno elementów, które będą mieć zastosowanie w różnego rodzaju instalacjach, należy sprawdzić ich multifunkcjonalność, która często wynika z zaimplementowanej w nich automatyki. Ponadto części armatury powinny mieć odpowiednie atesty oraz certyfikaty pozwalające na używanie ich w różnych gałęziach przemysłu. Najwyższą jakość gwarantuje jednak marka producenta. Myśląc o danej firmie, mamy w głowie takie cechy, jak: doświadczenie, profesjonalna obsługa klienta, szeroki asortyment, znajomość branży i długa obecność na rynku. Poniżej przedstawiamy kilku liderów w produkcji elementów armatury przemysłowej.

Liderzy w produkcji armatury przemysłowej

Jednym z nich jest brytyjski Fot Vale, który na świecie postrzegany jest jako synonim inżynieryjnej doskonałości oraz technologicznej nowoczesności. Firma dysponuje potężnym zakładem produkcyjnym, w którym odbywają się wszelkie procesy – od badań, rozwoju i projektowania, przez odlewanie, prasowanie, kucie, cięcie plazmowe, po montaż, testowanie i certyfikację. Dzięki takiej nowoczesnej bazie jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji zaworów i włazów ciśnieniowych do aplikacji transportowych.

Jedną z najbardziej znanych firm na rynku armatury przemysłowej jest również francuska Ocea, która w ciągu ostatnich 15 lat stała się liderem w produkcji eliptycznych i kufrowych dennic aluminiowych, które są specjalistycznym wyposażeniem do cystern samochodowych i kolejowych.

Senior to z kolei międzynarodowa marka, która działa na terenie 14 krajów. Zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą elementów i systemów wysokiej technologii dla producentów sprzętu lotniczego, obronnego, lądowego i energetycznego. Oferuje szeroką gamę produktów oraz rozwiązań do transportu płynów oraz gazu w silnikach turbinowych, do których zaliczają się m.in. zawory do chlorowodoru (HCL), chloru (CL), fluorku boru (BF3), fluorowodoru (HF), dwutlenku siarki (SO2).

Gdzie można zaopatrzyć się w elementy armatury przemysłowej?

Przedsiębiorstwem, które jest autoryzowanym dystrybutorem i wyłącznym przedstawicielem wszystkich wymienionych producentów, jest firma Ceres z Gdańska. Jej specjalnością jest dostawa wyposażenia dedykowanego dla cystern samochodowych i kolejowych, tank kontenerów oraz zbiorników i instalacji stacjonarnych. Szeroki asortyment składa się między innymi z zaworów i włazów do cystern oraz dennic do zbiorników.

Materiał partnera