W jaki sposób wykończone są luksusowe jachty?

Luksusowy jacht jest spełnieniem marzeń wielu osób, celem, którego osiągnięcie równa się życiowemu sukcesowi – finansowemu, towarzyskiemu i społecznemu. Jachty to produkty prawdziwie luksusowe, a decyduje o tym w dużej mierze ich wykończenie. Co znajdziemy na naprawdę drogich i elitarnych jachtach? Zaglądamy na pokład, aby zobaczyć, jak wykończone są luksusowej jachty.

Jacht – nowy synonim luksusu

Wydaje się, że jachty na dobre zadomowiły się na rynku przedmiotów luksusowych, a należałyby powiedzieć, że wręcz rozpanoszyły, zabierając palmę pierwszeństwa dotychczasowym symbolom luksusu – limuzynom, ogromnym willom czy pałacom oraz prywatnym odrzutowcom.

Trudno się dziwić. Luksusowy jacht nie tylko pozwala zaprezentować status majątkowy właściciela, ale też może stać się ośrodkiem życia towarzyskiego. Jachty kojarzą się z zabawą, ale jednocześnie z blichtrem. Najdroższe jachty to prawdziwe pływające rezydencje, których wyposażenie prześciga nawet najbogatsze wille.

Szacuje się, że jeden z najdroższych jachtów na świecie – „Wielki Admirał” – jest wart ok. 1 miliard dolarów. Pasażerowie mogą korzystać z basenów, siłowni, spa, barów i restauracji, sal kinowych, garaży, a nawet lądowisk dla helikopterów oraz ogrodu. Dodatkowo jacht wyposażono w inne mniejsze jednostki pływające. Jednym z materiałów wykończeniowych jest marmur.

Kolejny szczyt luksusu osiągnął właściciel jachtu „History Supreme”. Na jego wykończenie składa się z kolosalnych ilości złota i platyny (według różnych źródeł od tony do 100 ton), meteoryty i kości tyranozaura [sic!]. Jednostka ta kosztowała ok. 5 miliardów dolarów. Wykończenie było projektowane przez jubilera. Szlachetne kruszce pokrywają nie tylko wnętrza, ale niemal wszystko włącznie z kotwicą.

Wykończenie jachtów na przykładzie Aquila 75

Aquila 75 to superjacht od polskiego producenta www.aquilayachts.pl. Jest dostępny w kilkunastu wersjach wyposażenia i wykończenia w zależności od upodobań – od art deco po futuryzm. Niezależnie od stylu, wykorzystano surowce najwyższej jakości – w dużej mierze naturalne, takie jak lite drewno, marmury, ale też stal i szkło. Godne uwagi jest oświetlenie zaprojektowane bardzo nowocześnie i różnorodnie – od pojedynczych punktów świetlnych po duże powierzchnie umieszczone na suficie i na ścianach. Kompaktowe wnętrza urządzono tak, aby zachować pełny komfort mimo niewielkiej powierzchni użytkowej. Każdy detal jest wysmakowany, a jednocześnie funkcjonalny. Jest tu miejsce na wszystko, co potrzebne do odpoczynku i zabawy w prawdziwie luksusowych warunkach.

Materiał partnera