pudełka kartonowe

Rodzaje pudełek kartonowych

Spotykamy je na każdym kroku – w sklepach, marketach, otrzymujemy w nich nasze przesyłki i używamy do transportu różnych rzeczy. Pudełka kartonowe są na tyle powszechne, że raczej nie zastanawiamy się nad nimi, wszystkie są dla nas tym samym. Interesuje nas jedynie ich kształt, wielkość i ewentualnie kolor. W rzeczywistości jednak to nie jedyne różnice między pudełkami – na rynku dostępnych jest ich kilka rodzajów i typów, wiele z nich znajdziemy w ofercie firmy WOK – Wytwórni Opakowań Kartonowych.

Pudełka klapowe

Jak sama nazwa wskazuje, jest to pudełko z klapami, służącymi do zamykania jego dolnego i górnego otworu. To najczęściej spotykany rodzaj pudełek, wykorzystywany do transportu rozmaitych towarów, szczególnie tych, które nie wymagają szczególnej ostrożności. Doskonale znany jest również wszystkim tym, którzy przygotowują się do przeprowadzki. Ścianki pudełka są ze sobą połączone za pomocą kleju lub szwów, jego klapy można skleić taśmą lub zablokować w pozycji zamkniętej (należy pamiętać o trzymaniu pudełka od dołu podczas przenoszenia, w przeciwnym wypadku cięższe przedmioty mogą swoją masą rozłożyć klapy i wypaść na zewnątrz). Ich zalety to łatwość przechowywania i składania. Rozłożone pudełka są płaskie, można je schować praktycznie wszędzie, zaś złożenie ich do kształtu sześcianu wymaga chwili i kilku ruchów ręką. Ich dodatkowy plus to bardzo niska cena.

Pudełka fasonowe

Czyli pudełka do zadań specjalnych, często spotykane w przemyśle spożywczym, ale służące również za opakowania dla szerokiej gamy innych produktów. Wykonywane są z jednego kawałka tektury, posiadają różne elementy, które po złożeniu nakładają się na siebie, zapewniając całemu pudełku dużą stabilność bez używania kleju lub szwów. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest to, że pozwala ono uzyskać pudełka różnego kształtu, przeznaczone do przechowywania rozmaitych towarów, również tych wymagających większej ostrożności.