Regały metalowe do składowania dokumentów

Obowiązek zarządzania dokumentacją biurową w firmie wcale nie należy do najprostszych czynności. Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie swojego przedsiębiorstwa w specjalne regały biurowe oraz archiwizacyjne, dzięki którym nie pogubimy się przy składowaniu dokumentów. W jaki sposób usprawnią one pracę biura i co dzięki nim zyskamy?

Sposób na ułatwienie pracy

Warto zainwestować w takie rozwiązanie, ponieważ zwiększy to efektywność w zarządzaniu dokumentami, a także ułatwi pracę. Regał metalowy gwarantuje bardzo wygodne przechowywanie i składowanie różnorodnych dokumentów, a także przedmiotów. Prosty wygląd spowoduje, że regał świetnie sprawdzi się w różnych miejscach np. biurach, archiwach, a także przestrzeniach wspólnych. Można przechowywać w nim również niezbędne materiały biurowe. Kolejną korzyścią metalowego regału jest łatwość montażu: nie są nam potrzebne do tego ani śruby, ani inne narzędzia. Wystarczy tylko zawiesić półki na odpowiedniej wysokości pomiędzy słupkami. Oczywiście obecnie dostępne są na rynku funkcjonalne metalowe regały, w których istnieje możliwość regulacji odstępów między półkami. Regały metalowe powinny być zabezpieczone przed ewentualną korozją, ponadto dobrym patentem jest ustawienie ich prostopadle do okien. Warto oczywiście kupować je u uznanych sprzedawców, jak na przykład firmy Met-lak. Takie firmy oferują wybór przynajmniej kilku modeli, które możemy dopasować do naszych potrzeb i możliwości.

Gdzie można umieścić regały metalowe

Bardzo ważne jest również właściwe przygotowanie pomieszczenia do składowania dokumentów. Lokal powinien znajdować się na terenie niezalewowym oraz odpowiednio zagospodarowanym i oświetlonym. Najlepiej by regał metalowy był umieszczony na parterze lub pierwszym piętrze budynku, duże znaczenie ma tutaj wytrzymałość stropów. Regał metalowy z dokumentami nie powinien znajdować się w piwnicy, jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy jest ona sucha i posiada właściwą wentylację. Zabrania się składowania dokumentów na strychu bez właściwej izolacji od dachu. Lokal powinien być równomiernie ogrzewany na przestrzeni całego roku, najlepiej ogrzewaniem centralnym. Kluczowe jest systematyczne sprzątanie i utrzymywanie odpowiedniej czystości w pomieszczeniu przeznaczonym do składowania dokumentów. Przynajmniej dwa razy w roku rekomendowane jest gruntowne odkurzanie dokumentacji za pomocą specjalnego odkurzacza. Jeśli jednak dotrzymamy tych warunków – nie tak trudnych do spełnienia – to będą nam służyć przez wiele, wiele lat.

Materiał partnera