Jak przygotować się na randkę?

Motyle w brzuchu, nieprzespane noce, stres i obgryzanie paznokci. Takie objawy nieraz towarzyszą nam, gdy planujemy spotkać się z osobą, która nam się podoba. Niezależnie od płci, podczas randki każdy chce dobrze się zaprezentować. Im więcej razy spotkamy się z naszą „sympatią”, z tym większą swobodą będziemy myśleć o kolejnej schadzce. Nie ulega jednak wątpliwości, że randka to okazja zasługująca na odpowiednie przygotowanie.

Pielęgnacja ciała i włosów

U wielu par można zauważyć tę ciekawą zależność, że im dłużej randkują, tym mniej się dla siebie starają. Z początku, chcąc wywrzeć dobre wrażenie, kobiety spędzają nad makijażem długie godziny, a mężczyźni przetrząsają szafy w poszukiwaniu czegoś niewymiętego. Z biegiem czasu obie strony zaczynają cieszyć się z tego, że w ogóle gdzieś razem wychodzą i zakładają coś innego niż piżama.

A szkoda. Randka to okazja, żeby podkreślić swoje naturalne piękno i poczuć się niecodziennie. Z pomocą przyjdą różnorakie artykuły AGD do pielęgnacji ciała. Kędzierzawe kobiety sięgną po prostownice, te o prostych włosach – po lokówki. Mężczyźni po raz kolejny zarzucą płonne nadzieje wyhodowania brody drwala i zlikwidują dotychczasowe efekty maszynkami i trymerami. W nadziei na szczęśliwy finał wieczoru w ruch pójdą depilatory i golarki elektryczne.

Ubiór

Przed randką warto zajrzeć głębiej do szafy w poszukiwaniu czegoś innego niż jeansy i sweter, w których chodzimy już cały tydzień. Dla pań to okazja do założenia podkreślającej wdzięki sukienki lub spódniczki, dla panów – do przeproszenia się z kołnierzykiem i marynarką. Ubrania powinny nie tylko być odpowiednio dobrane, ale i zadbane. Odpadają więc niedoprane plamy czy zagniecenia. Buty muszą być czyste i dopasowane do stroju.

Istotne jest przede wszystkim dobranie kreacji do rodzaju randki. Stroje wieczorowe sprawdzą się tylko podczas klasycznych wyjść do restauracji czy na imprezę. A spotkania z drugą połówką mogą przecież przyjmować różne kształty. Na wspólny jogging nie wybierzemy się w garniturze i lakierkach, a do teatru nie pójdziemy w sportowym dresie.

Nieważne, jak długo spotykamy się już ze swoim partnerem bądź partnerką. Obie strony powinny mieć na uwadze, że przez swój wygląd wyrażają szacunek bądź jego brak względem tej drugiej osoby. Nie ulega wątpliwości, że najważniejsze są dobre maniery, interesująca rozmowa i wzajemna chemia, ale warto też pamiętać o odpowiedniej prezencji.

Więcej na: https://www.wasserman.eu/pl/kategoria/agd/do-higieny-i-pielegnacji

Materiał partnera