doalar na wykresie

Potrzebujesz dolarów? Sprawdź kurs dolara w Internecie i oszczędzaj!

Kupno dolarów oferują banki i kantory stacjonarne, a ich ceny różnią się między sobą, ale przyszedł czas, aby przekonać się do innowacyjnego rozwiązania, jakim są kantory internetowe, ponieważ to one zapewniają najlepsze ceny.

Wymiana dolarów w Internecie – transakcja zawierana w kilku prostych krokach

Być może opis transakcji wymiany dolarów za pośrednictwem kantorów internetowych może w pierwszej chwili wydać się skomplikowany. Wystarczy jednak zlecić pierwszą wymianę, a wszystko staje się jasne. Jeżeli nie masz jeszcze bankowego konta walutowego w dolarach, załóż go. W obecnych czasach trudno znaleźć dorosłą osobę, która nie dysponuje klasycznym kontem złotówkowym, ale jeżeli z jakichś powodów jeszcze go nie masz, zmień to. Oba konta są potrzebne, aby zlecać wymianę złotówek na dolary lub dolarów na złotówki w kantorze internetowym. Pierwszym krokiem do przeprowadzenia transakcji jest rejestracja na stronie kantoru. Uzupełniając dane, tworzysz osobiste konto klienta, do którego trzeba się zalogować zawsze, gdy chce się wymienić walutę. Z konta złotówkowego należy przelać środki finansowe na rachunek przedstawiony przez kantor. Należy wybrać opcję kupna lub sprzedaży, zaznaczyć walutę i podać żądaną kwotę waluty. W przypadku kupna kantor zamieni złotówki na dolary, które znajdą się na Twoim koncie walutowym. Czas oczekiwania na dolary wynosi od kilkunastu minut do dwóch dni. Kantor powinien podać szacunkowy czas oczekiwania na przelew. 

Na czym polega opłacalność wymiany dolarów online?

Wszystkie podmioty handlujące walutami ustalają swój własny spread, który definiuje się jako różnicę między kursem sprzedaży waluty a kursem kupna tej samej waluty. Im większa różnica, tym mniej opłacalny jest kurs. Banki ustalają spread na poziomie 5-7%, a kantory stacjonarne z reguły ograniczają się do połowy tej wartości. Dzięki spreadowi banki i kantory stacjonarne czerpią zyski. Na dodatek stanowi on pewnego rodzaju zabezpieczenie przed niespodziewanym załamaniem na rynku walutowym. Kantory działające online mogą sobie pozwolić nawet na spread na poziomie zaledwie 0,2%, ponieważ aktualizują kurs dolara raz na kilka lub kilkanaście sekund, dzięki czemu wahania rynkowe nie są w stanie wywołać poważnych problemów finansowych. Tymczasem banki i kantory stacjonarne aktualizują kursy zwykle 2-3 razy dziennie, więc spread chroni je przed ponoszeniem ewentualnych strat. Poza tym wymiana online to oszczędność czasu i komfort zlecania transakcji z dowolnego miejsca na świecie o każdej porze.

Rzeczywiste zyski wymiany dolarów online – przykłady

Dzięki kantorom internetowym możesz przekonać się, jaki kurs dolara aktualnie proponuje Twój bank lub inny bank z dostępnej listy i równocześnie sprawdzić, ile zyskujesz, decydując się na wymianę przez Internet. Aktualne kursy są przedstawiane między innymi na stronie https://internetowykantor.pl/kurs-dolara/. Oto porównania kursów kilku znanych banków i kantoru internetowego przypadające na dzień 23.11.2016:

Kupno 1 000 USD w Alior Banku kosztuje 4 366,80 PLN, a w e-kantorze 4 219, 10 PLN. Zysk jest oczywisty – wynosi 147,70 PLN.

Za zakup 1 000 USD w Credit Agricole żądano 4 245,70 PLN. Kantor internetowy w tym samym czasie oczekiwał zapłaty 4 216,80 PLN. Ponownie e-kantor umożliwił zaoszczędzenie pieniędzy w kwocie 28,90 PLN.

Kurs kupna 1 000 USD w Pekao SA wynosił 4 318 PLN, podczas gdy kantor online oferował cenę 4 217,10 PLN. Zysk był więc równy 100,90 PLN.

Materiał partnera