Pomysły na dekoracje sali na przyjęcia okolicznościowe

Przyjęcia okolicznościowe to chwile, które spędzamy w gronie najbliższych, ale w sposób wyjątkowy. Zawsze chcemy, by wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, by niczego nie zabrakło i wszystko świetnie się prezentowało. Czasem wolimy zorganizować przyjęcie w domu, a czasem bardziej odpowiada nam wynajęcie sali. W jaki sposób można ją ładnie udekorować? Jakie dodatki będą dobrze wyglądały przy poszczególnych okazjach? – Opowiemy na przykładzie komunii świętej dziecka i przyjęcia z okazji okrągłych urodzin.

Dekoracje na komunię świętą

Komunia święta to dla całej rodziny wzniosła chwila. To pierwszy świadomy sakrament, który przyjmuje nasze dziecko. Podchodzi do niego z zaangażowaniem, chce, by wszystko wypadło jak najlepiej. Z tej okazji organizujemy zwykle przyjęcie dla najbliższej rodziny, która towarzyszy nam w czasie ceremonii w kościele. Jeżeli zaproszonych gości jest wielu, warto wynająć salę w restauracji lub hotelu, gdzie przygotowane zostaną ciepłe posiłki i słodkie poczęstunki. Dopytajmy tylko, w jaki sposób będzie udekorowana sala. Komunia kojarzy nam się z bielą, kolorem czystości. Wszystkie dodatki, które będą znajdowały się na stole i wokół niego, nie powinny mieć krzykliwych kolorów. Raczej unikamy czerwieni, ciemnego różu, czy pomarańczu. Postawmy na delikatny błękit, kolory cukierkowe, jasne. Jako dekoracji stołów użyjmy po prostu kwiatów, które będą pasowały kolorystycznie do serwetek i innych dodatków. Nie podkreślajmy charakteru przyjęcia symbolami religijnymi, ponieważ nie powinniśmy ich używać do takich celów – mówi nam przedstawicielka hotelu Solec spod Warszawy.

Dekoracje z okazji okrągłych urodzin

Okrągłe urodziny zawsze są na swój sposób wyjątkowe. Im większa cyfra pojawia się z przodu liczby określającej wiek, tym też więcej emocji urodziny wzbudzają. Naprawdę warto je celebrować. Jeżeli organizujemy przyjęcie z okazji okrągłych urodzin i chcemy odpowiednio dobrać do nich dekoracje, zwróćmy uwagę przede wszystkim na gust naszego solenizanta. Inne dodatki wybierzemy dla 30-latka, który pasjonuje się piłką nożną, niż dla 80-latki, która lubi czytać w spokoju książki. Zacznijmy od wyboru koloru przewodniego dekoracji i stylu. Jeżeli zależy nam na dodatkach dopasowanych do solenizanta, bez problemu znajdziemy gotowe zestawy serwetek, karteczek do oznaczania miejsc dla gości oraz innych gadżetów w sklepach z akcesoriami, czy kwiaciarniach. Wybór jest naprawdę szeroki, więc z pewnością znajdziemy zarówno serwetki w futbolowe piłki, jak i serwetki z motywami ulubionych kwiatów. Sala na przyjęcia okolicznościowe może wyglądać naprawdę imponująco.

Materiał partnera