pompy-szlamowe

Pompy szlamowe i pompy do hydrotransportu

Pompy służą do przetłaczania cieczy z niższych do wyższych poziomów lub do podwyższania ciśnienia. I nie ma żadnego problemu, jeśli ciecz ma gęstość zbliżoną do gęstości wody, nie zawiera żadnych drobin ani ciał stałych. Jednak istnieją takie gałęzie przemysłu, w których potrzebne są urządzenia do zadań specjalnych.

Pompa do pracy w ciężkich warunkach

Tam, gdzie konieczne jest zastosowanie urządzeń mających przepompować bardzo gęste ciecze, nierzadko zawierające żwir, piasek lub węgiel, doskonale sprawdzają się pompy szlamowe. Są one przystosowane do pracy w ciężkich warunkach i znajdują zastosowanie w przemyśle, górnictwie i wydobyciu kamienia oraz kopalniach piachu i żwiru. Dzięki wykonaniu z bardzo wytrzymałych materiałów oraz zastosowaniu specjalnych technologii, pompa szlamowa ma duży zakres wydajność i jest odporna na zatykanie oraz ścieranie przez szlam, który transportuje.

Ułatwiony hydrotransport

Szlamy ciężkie, żwiry, piaski i media tego typu można transportować na „mokro”, czyli z wodą. W takich przypadkach zastosowanie znajdują pompy do hydrotransportu, są wykonane z materiałów odpornych na wycieranie. Urządzenia tego typu używane się między innymi w kopalniach rud i surowców mineralnych, elektrociepłowniach i ciepłowniach, hutach, zakładach wapienniczych oraz cementowniach.

Kto produkuje takie pompy?

Pompy szlamowe i do hydrotransportu to specjalistyczny sprzęt, którego nie kupimy w pierwszym lepszym sklepie. Najlepiej wybrać firmę, która specjalizuje się w dostawie i doborze pomp, np. Hadron. Daje nam to gwarancję trafionego zakupu, właściwego doboru parametrów pompy oraz dostępności ewentualnych akcesoriów. Dodatkowo, jeśli wybierzemy firmę wyspecjalizowaną, możemy liczyć na pomoc fachowców skupionych na wąskim obszarze, a przez to posiadających znacznie większą wiedzę na temat pomp.

Materiał partnera