Podłogi rusztowe dla kojców zwierzęcych – rodzaje rusztów

Rodzaj podłogi w kojcach zwierzęcych ma bardzo duże znaczenie, przede wszystkim ze względu na utrzymanie w nich czystości. Najlepszym rozwiązaniem są podłogi rusztowe, które dzięki wielości rodzajów zaspokoją potrzeby i oczekiwania każdego właściciela gospodarstwa rolnego. Jakie wobec tego wyróżnia się typy rusztów?

System podłogowy z rusztów plastikowych

Ruszty plastikowe są szczególnie łatwe do zachowania w nich higieny. Wpływa na to odpowiednia odległość między szczelinami oraz zaokrąglony profil, który ułatwia odprowadzanie obornika – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Wesstron. Ruszty plastikowe wykonane są z wysokiej jakości polipropylenu, który jest lekki i odporny na korozję biochemiczną. Montaż rusztów jest bezproblemowy. Wyróżnia się ruszty plastikowe warchlakowe oraz maciorowe.

Ruszty żeliwne w kojcach porodowych

Drugim rodzajem podłogi rusztowej są ruszty żeliwne. Są stosowne w kojcach porodowych, w których maciora może stać bądź leżeć. Ruszty żeliwne są bardzo trwałe, a ich powierzchnię wyróżnia stabilność. Z tego powodu to bardzo funkcjonalny produkt, chętnie stosowany w gospodarstwach rolnych nastawionych na hodowlę zwierząt.

Ruszty betonowe dla zwierząt betonowych

Kolejną możliwą podłogą rusztową są ruszty betonowe. Stanowią nowoczesną, a jednocześnie bardzo wytrzymałą konstrukcję. Ruszty betonowe są przyjazne dla zwierząt, a dzięki przemyślanej konstrukcji, bardzo łatwo zachować w nich porządek. Dzięki optymalnym kształtom szczeliny, ruszty betonowe są rusztami samoczyszczącymi. Z tego względu stanowią idealne wyposażenie tuczarni.

Ruszty podłogowe – cechy charakterystyczne ich budowy

Główną cechą charakterystyczną podłóg rusztowych jest większa szerokość szczelin od wielkości belek. Dlatego podłoga ta nazywana jest podłogą ażurową. Pod rusztem znajdują się kanały gnojowe, które spełniają główne zadanie w budynkach inwentarskich. To one służą do odprowadzania z budynku odchodów i wody wykorzystywanej do czyszczenia pomieszczeń.

Materiał partnera