Obudowa ścian w halach stalowych

Hale stalowe od lat stosowane są w charakterze magazynów przemysłowych i budynków produkcyjnych. Jak się okazuje, hale oparte na konstrukcji szkieletowej sprawdzają się świetnie również w innych zastosowaniach.

Bardzo duża wytrzymałość hal stalowych, w połączeniu z prostotą i szybkością montażu oraz niewielką ceną inwestycji, coraz częściej skłaniają do tego wyboru również tych przedsiębiorców, którzy szukają przestrzeni do prowadzenia działalności handlowej, usługowej i biurowej – zauważa nasz rozmówca z firmy Profix.

Bezpieczne i ciepłe hale stalowe

Hale oparte na konstrukcji szkieletowej niekiedy wciąż budzą nieufność, jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa i panujących we wnętrzu warunków termicznych. Jednak nowoczesne technologie wznoszenia hal stalowych oraz wykorzystywane materiały izolacyjne, pozwalają na wykorzystanie ich również w charakterze przestrzeni handlowych i biurowych.

Wybór obudowy ścian hali stalowej

Komfort cieplny hali stalowej uzależniony jest od właściwego wyboru obudowy ścian i dachu. Decyzja ta powinna więc zawsze być dyktowana planowanym przeznaczeniem budynku. Z innych możliwości korzystamy do wzniesienia magazynu, zaś z innych, jeśli z hali na co dzień mają korzystać przede wszystkim ludzie.

Obudowy ścian hal stalowych

W halach niewymagających izolacji, a więc np. magazynach towarów trwałych, można pozwolić sobie na wykorzystanie podstawowej wersji obudowy ścian, czyli po prostu blachy trapezowej. W halach wymagających izolacji termicznej, możemy zdecydować się na obudowę warstwową, gdzie między dwiema warstwami blachy umieszcza się wypełnienie z wełny mineralnej.

Najlepszą izolację termiczną, a jednocześnie największe walory estetyczne, osiągniemy stosując na obudowę ścian hali stalowej prefabrykowane płyty warstwowe z rdzeniem wykonanym z poliuretanu, styropianu lub wspomnianej już wełny mineralnej. Ciekawą propozycją są płyty z rdzeniem z pianki PIR, które dodatkowo podnoszą odporność ogniową ścian hali.

Materiał partnera