zamawianie kuriera

O czym pamiętać zamawiając kuriera?

Szybkość wszelkiego rodzaju działań ma we współczesnym świecie kolosalne znaczenie. Im szybciej zrealizujemy nasze pomysły, nasze zamierzenia czy nasze inwestycje, tym szybciej będziemy mieli z nich zyski lub satysfakcję. Bez wątpienia najlepiej, jak do tej pory, poradziliśmy sobie z prędkością wzajemnego komunikowania się, wykorzystując do tego fale elektromagnetyczne oraz świetlne, które są najszybszymi możliwymi nośnikami informacji. Rozwój telefonii, radia, telewizji, telekomunikacji satelitarnej i internetu opiera się o te właśnie fale. Jak wiadomo, ich prędkość jest ograniczona do wielkości około 300.000 km/s i szybciej nie prześlemy już żadnej informacji. Ewentualne rezerwy tkwią w doskonaleniu urządzeń i technik przesyłowych, ale i tutaj jesteśmy bliscy osiągnięcia doskonałości. Jeśli jednak chodzi o transport i przesyłanie dóbr materialnych oraz usługi kurierskie to mamy tutaj jeszcze szerokie pole do popisu.

Co decyduje o jakości usług kurierskich?

Pewne jest, jak powiedziano nam w firmie TUWYSYŁAMPL PRZESYŁKI KURIERSKIE z Chojny, że wszystkie firmy kurierskie mają te same szanse, jeśli chodzi o środki transportu. Wszystkie mogą korzystać z komunikacji samochodowej, morskiej, lotniczej, z motocykli, rowerów i kurierskich nóg. Nie ma w tej kwestii dla nikogo żadnych ograniczeń. Co zatem decyduje o tym, że jedne firmy działają lepiej, a inne gorzej? Podstawowe parametry, które opisują jakość usług każdej firmy kurierskiej, sprowadzają się do czterech pozycji:

  • obsługa i komfort
  • jakość
  • czas realizacji
  • cena.

Jeśli chodzi o pierwszą pozycję, to należy rozumieć, że chodzi tu o wygodę klienta. Jeśli kurier osobiście dostarcza przesyłkę lub jeśli osobiście ją odbiera i gdy klient nie musi fatygować się do siedziby firmy kurierskiej, to świadczy o niej dobrze. Unikać należałoby firm, które wzywają klienta przez awizo lub telefonicznie, aby to on zgłaszał się do ich siedziby po odbiór przesyłki lub by ją tam nadawał. Druga pozycja dotyczy stanu, w jakim przesyłki są dostarczane do klienta. Tutaj także warto unikać tych firm kurierskich, które permanentnie uszkadzają opakowania przesyłek, a czasem i same przesyłki. Co do czasu realizacji, sprawa wydaje się oczywista: najlepiej wybierać takie firmy, które działają najszybciej. Warto także pamiętać o tym, że najtańsza usługa nie musi być najkorzystniejszą. Czasem warto zapłacić więcej i mieć pewność, że przesyłka dotrze szybko i nieuszkodzona.

Co jeszcze warto wiedzieć przy zamawianiu kuriera?

Dobrze jest, aby kurier, który przynosi czy też odbiera paczkę, był ubrany w strój firmowy. Tworzy to pozytywny wizerunek zatrudniającej go firmy: szanuje się w niej klienta, a firma jest dobrze zorganizowana. Warto pamiętać także o tym, że istnieją firmy posiadające całą sieć placówek, w których można osobiście nadać lub wysłać paczkę. Jeśli ktoś woli taką formę usługi, to nie musi zamawiać kuriera do siebie.