traktor

Na co zwrócić uwagę, kupując używany traktor?

Sprawne funkcjonowanie ciągnika rolniczego to marzenie każdego, kto pracuje przy oraniu, spulchnianiu i rozdrabnianiu gleby, usuwaniu chwastów oraz wysiewu zbóż. Warto zaopatrzyć się w uniwersalną maszynę, która posłuży nam na długie lata. Na co należy zwrócić uwagę przed jej wyborem? Sprawdźcie sami.

Do czego wykorzystujemy ciągnik rolniczy?

Traktor, jak potocznie nazywany jest ciągnik rolniczy, jest pojazdem posiadającym własny napęd, który służy do przemieszczania innych pojazdów, maszyn oraz urządzeń nie posiadających takiego napędu, takich jak przyczepy lub siewniki. Służy również do napędu maszyn i urządzeń za pomocą wałka odbioru mocy lub złączy zewnętrznej hydrauliki. Można je zamontować przy użyciu trójpunktowego układu zawieszenia, który może znajdować się zarówno z tyłu, jak i z przodu traktora.

Ciągnik rolniczy jest niezbędnym pojazdem przy pracach w rolnictwie. Posiada odpowiednie własności do poruszania się w terenie, niewielki nacisk jednostkowy na glebę, dzięki czemu jej nie uszkadza, zwrotność oraz uniwersalność, która pozwala na dołączenie praktycznie każdej maszyny.

Najważniejsze cechy odpowiedniego ciągnika rolniczego

Podstawową cechą dobrego ciągnika rolniczego jest jego ekonomia. Efektywna moc silnika i niskie zużycie paliwa to, według wielu rolników, podstawowe zalety maszyny, która będzie często wykorzystywana do pracy w warunkach polowych. Bardzo ważna jest również wygoda operatora. Przy długich pracach niezbędne jest wygodne siedzenie, które pozwoli na komfort użytkownika. Mocne upały i duży hałas nie muszą dawać się we znaki, gdy kabina jest wyciszona, a w środku zamontowana klimatyzacja. Dzisiejsze ciągniki wyposażone są także w przydatną elektronikę, w której skład wchodzą m.in. nawigacja GPS oraz automatyczne prowadzenie po polu – zauważa ekspert z firmy Agromarket Jaryszki, która specjalizuje się w sprzedaży m.in. ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych i ładowarek teleskopowych.

Wszystkie nowe udogodnienia montowane już standardowo w traktorach pozwalają na wygodę i prostotę w obsłudze, co oprócz ekonomiki jazdy jest cechą, na którą zwracają uwagę nowi użytkownicy. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza przy wyborze używanego ciągnika rolniczego. Jeżeli dodamy do tego bezawaryjność mamy pełny obraz traktora idealnego.

Materiał partnera