zbiorniki adblue

Na co zwracać uwagę podczas zakupu zbiorników na AdBlue?

Zastosowanie AdBlue pozwala na ograniczenie emisji dwutlenku węgla, dzięki czemu jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które umożliwia spełnienie norm emisji tlenków azotu. Czym dokładnie jest ta technologia i czym powinny charakteryzować się zbiorniki na AdBlue? Poniżej krótkie wyjaśnienie.

Czym jest AdBlue?

AdBlue jest handlową nazwą 32,5-procentowego roztworu mocznika o wysokiej czystości. Nie jest on palny, wybuchowy oraz szkodliwy dla środowiska ani dla zdrowia. Rozcieńczenie go przez zastosowanie odpowiedniej wody o określonych parametrach i wysokiej czystości skutkuje bezpieczeństwem dla katalizatora oraz pojazdów z systemem SCR, które używane są w sektorze transportowym, budowlanym, rolniczym czy przemysłowym. Technologia SCR neutralizuje spaliny w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi, co powoduje ograniczenie emisji tlenków azotu – NOX. Jednym z jej elementów jest specjalny zbiornik, który pozwala bezpiecznie przechowywać AdBlue.

O czym należy pamiętać przy zakupie AdBlue oraz zbiornika na AdBlue?

Należy pamiętać, aby kupować AdBlue wyprodukowany zgodnie z normą ISO 22241. Systemy SCR są bowiem wrażliwe na wszelkie chemikalia mogące zanieczyścić roztwór mocznika. Katalizator może zostać uszkodzony nawet przez niewielką ilość zanieczyszczeń. Jeśli chodzi o zbiornik do przechowywania i dystrybuowania AdBlue, również powinny pochodzić od doświadczonego i zaufanego producenta. Szeroka oferta zarówno pod względem pojemności, jak i wyposażenia, wysoka jakość, niezawodność i funkcjonalność to cechy pożądane przez użytkowników zbiorników na AdBlue.

Różnorodność pojemności oraz wyposażenia zbiorników na AdBlue ułatwia zarządzanie nimi, co wpływa na ich wielofunkcyjność. Należy również pamiętać o odporności produktu na uszkodzenia mechaniczne, korozję, promieniowanie UV oraz działanie niskich i wysokich temperatur – dodaje ekspert firmy usługowo-handlowej MiM Mariusz Mańkowski proponującej ciekawe rozwiązania dla transportu, rolnictwa, domu, prądu, przemysłu, warsztatu oraz gospodarki komunalnej, w tym zbiorniki na AdBlue.

 

Materiał partnera