Możliwości profesjonalnych laminatorów

Profesjonalne laminatory stosuje się głównie w firmach poligraficznych, a także w innych miejscach, gdzie urządzenia te są często i intensywnie użytkowane. Urządzenia tego typu charakteryzują się większą wydajnością oraz solidniejszym wykonaniem, niż zwykłe laminatory, używane w małych punktach ksero. Dzięki temu są w stanie sprostać praktycznie każdemu zleconemu im zadaniu.

Co daje laminacja?

Głównym zadaniem laminacji jest zabezpieczenie wydruku przed zużyciem się czy zniszczeniem. Oprócz tego, laminacja znacząco wpływa także na samą jakość wydruków. Dzięki jej zastosowaniu kolory stają się bowiem bardziej intensywne i wyraziste, a jakość grafik czy samego tekstu ulega znaczącej poprawie. Laminacja jest także stosowana do zabezpieczania ważnych dokumentów przed sfałszowaniem, czy ich modyfikacją przez osoby trzecie. Najlepiej dostosowanymi urządzeniami służącymi do laminacji są właśnie laminatory profesjonalne. Można je dostać bezpośrednio u dystrybutorów maszyn poligraficznych, takich jak np. firma Artpol Industrial Technologies.

Laminatory profesjonalne – urządzenia do długiej i wydajnej pracy

Laminatory profesjonalne to urządzenia o nieco większych rozmiarach od swoich biurowych „braci”. Są przystosowane pod względem konstrukcyjnym i wydajnościowym do ciągłej i intensywnej pracy. Umożliwiają wykonanie znacznie większej ilości zadań, doskonale sprawdzą się więc w miejscach, gdzie laminacja stanowi jedną z podstawowych czynności. Laminatory profesjonalne są proste w obsłudze i wydajne, z ich użytkowaniem poradzi sobie więc każdy pracownik. Od zwykłych laminatorów często spotykanych w biurach, różnią się przede wszystkim jakością wykonania i trwałością wykorzystanych przy ich produkcji materiałów. Laminatory profesjonalne stanowią bowiem sprzęt na długie lata intensywnej pracy. Ich niewątpliwą zaletą jest dość szybki czas rozgrzewania się oraz możliwość regulacji temperatury podczas procesu laminacji. Nawet intensywnie użytkowany laminator profesjonalny nie nagrzewa się jednak zbyt mocno, dzięki czemu  jest zawsze gotowy do pracy, a także w pełni bezpieczny w użytkowaniu.

Gdzie sprawdzą się laminatory profesjonalne?

Punkty usługowe, które na co dzień oferują swoim klientom usługi związane z laminowaniem, powinny koniecznie posiadać laminator profesjonalny. Zwykłe laminatory biurowe nie sprawdzą się bowiem przy intensywnej, codziennej eksploatacji. Laminatory profesjonalne powinny także wchodzić w skład stałego wyposażenia biurowego dużych agencji reklamowych, a także firm, które intensywnie korzystają z laminacji i ich laminator biurowy nie spełnia się już w swojej roli. Laminatory profesjonalne doskonale sprawdzą się także jako urządzenia w zakładach zajmujących się poligrafią na dużą skalę.

Materiał partnera