monitoring-personalny

Monitoring personalny – klucz do sprawnego zarządzania twoją firmą

Monitoring GPS i optymalizacja czasu pracy pracowników to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród firm, dysponujących wszelkimi zasobami mobilnymi – flotą służbowych pojazdów, zespołem maszyn oraz osobami działającymi terenowo. Co prawda, najbardziej popularne są lokalizatory GPS instalowane w autach flotowych, jednak warto podkreślić, że pracownicy wykonujący zadania poza firmą to według właścicieli przedsiębiorstw czy leaderów tych zespołów również podmiot wymagający kontroli. W czasach nieustającej konkurencji nikt nie powinien narażać swojego przedsiębiorstwa na straty, wynikające z zaniedbań pracowników, którzy często świadomi braku nadzoru, wykorzystują czas pracy do celów prywatnych. Warto wiedzieć jak zapobiegać wszelkim nadużyciom i poznać inteligentne systemy monitoringu osób.

Nadajnik lokalizujący to niewielkie urządzenie, w które korzystnie jest wyposażyć nie tylko pracowników, wykonujących zadania w jednym miejscu, bez konieczności poruszania się po mieście, ale także osoby, pracujące jednocześnie z autami służbowymi. Jaką bowiem mamy pewność, że przedstawiciele handlowi faktycznie docierają do wszystkich umówionych na dany dzień klientów, nie pozostawiając jedynie auta wyposażonego w lokalizator w pobliżu miejsca spotkania? Dlaczego serwisant miałby nie opuścić miejsca wykonania prac i udać się do pobliskiego urzędu lub centrum handlowego w celu załatwienia prywatnych spraw? Warto w tym miejscu wspomnieć, że monitoring osób nie wiąże się wyłącznie z brakiem zaufania, które i tak niezwykle często jest nadszarpywane przez zbyt pewnych siebie nieodpowiedzialnych zatrudnionych, wybierających pracę tylko na chwilę i raczej z przypadku. Kontrola i wskazywanie lokalizacji pracowników to nieoceniona pomoc np. podczas organizowania czy ochraniania imprez masowych, gdzie komunikacja z dyspozytorem i odpowiednia wymiana informacji oraz zlecanie nowych zadań wymagają najwyższej sprawności. Wybierz zatem personalny monitoring – postaw na profesjonalizm i nie pozwól się oszukiwać, zapewniając sobie dodatkowe wsparcie podczas zarządzania zasobami ludzkimi.

Jak jeszcze można wykorzystać monitoring osób?

Przedstawiciele wielu branży, w tym nowocześni rolnicy i leśnicy, nie boją się korzystać z innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Doskonale radzą sobie również z monitoringiem osób, który pomaga im podczas codziennej pracy w licznym zespole. Wbrew pozorom tego typu kontrola lokalizacji i działań terenowych nie znajduje zastosowania wyłącznie na płaszczyźnie zawodowej – wykorzystują ją również osoby prywatne, troszczące się o najstarszych członków rodziny lub osoby wymagające zwiększonej opieki. Niestety współczesne realia i polityka państwa polskiego nie pozwalają na ograniczenie czasu pracy i pomoc naszym nie do końca samodzielnym bliskim, których stan zdrowia nie kwalifikuje jednak do pobytu w ośrodku dla osób niepełnosprawnych lub w domu spokojnej starości. Dodatkowo pozbawienie możliwości przebywania w domu rodzinnym to czynnik, przez który osoby wciąż świadome często podupadają na zdrowiu i samopoczuciu. Chcąc troszczyć się o rodzinę „na odległość” warto zaopatrzyć jej członków w lokalizatory GPS, które zapewnią dyskretną lecz równocześnie skuteczną kontrolę ich poczynań.

Automatyzacja pracy to prawdopodobnie przyszłość większości firm, dlaczego zatem wystrzegać się rozwiązania, które jest w stanie w tak znacznym stopniu usprawnić pracę przedsiębiorstwa? Nie obawiajmy się mobilności i zdalnego wykonywania działań, niosących ze sobą wiele korzyści dla każdej ze stron.

Materiał partnera