Kamienie przypisane znakom zodiaku

Kamienie szlachetne są bardzo istotne nie tylko w astrologii, ale także w ezoteryce i litoterapii. Każdy ze znaków zodiaku posiada przypisane jemu minerały, które mają pozytywny wpływ na osobowość i charakter człowieka urodzonego pod wpływem danego znaku. Litoterapia natomiast to leczenie i uzdrawianie kamieniami – już w starożytności wierzono, że kamienie mają wpływ na naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Omówmy tę kwestię na przykładzie kwarcu i bursztynu.

Kwarc – kryształ górski

Kryształ górski to nazwa handlowa zarezerwowana dla czystej postaci kwarcu o barwie zupełnie przezroczystej (bezbarwny) lub lekko mlecznej. Już od starożytności nazywany był Mistrzem wśród kamieni uzdrawiających. To kamień, który wzmacnia nasz organizm, pomaga w oczyszczaniu i medytacji. To kamień wszechstronny i uniwersalny, który dodatkowo wzmaga działanie innych minerałów. Dobrze wykształcony kryształ lub grupa kryształów kwarcu może stanowić odpromiennik w pomieszczeniach, pod którymi przebiegają cieki wodne, które mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie i koncentrację. Działa także jako odpromiennik negatywnych impulsów, które generują urządzenia elektryczne. Kwarc oczyszcza i chroni naszą aurę. Dzięki jego obecności stajemy się bardziej uporządkowani i spójni wewnętrznie, wycisza nas i pomaga uzyskać spójność celów i wewnętrzną harmonię, osobom zamkniętym w sobie, pomaga w nawiązaniu kontaktów z innymi i bardziej otwartemu spojrzeniu na świat – mówi nam autorka biżuterii artystycznej Sowikoj z Gorzowa Wielkopolskiego. Dzieje się tak dlatego, że naturalny kryształ górski łączy nas ze źródłem pierwotnej energii, która zakorzeniona jest głęboko w naszej duszy. Co ciekawe czysty kryształ wspomaga każdy rodzaj uzdrawiania. Kwarcem o barwie mlecznej, oczyszczonym przez słońce górskim kryształem leczymy choroby oczu. Kwarc mleczny  pomaga także w leczeniu zaburzeń błędnika i zawrotów głowy. Kwarc w czystej postaci – kryształ górski – przypisany jest osobom spod znaku Koziorożca, Bliźniąt i Lwa. W postaci z nanosami – kwarc turmalinowy, rutylowy – polecany dla osób urodzonych pod znakiem Raka.

Bursztyn – morski jantar

Na wschodzie świata 90 % tego surowca pochodzi z Rosji z obwodu Kaliningradzkiego, w Polsce natomiast pozyskiwany jest z Bałtyku. Bursztyn, inaczej jantar, to skamieniała żywica drzew iglastych sprzed kilkudziesięciu milionów lat. Nazywa się go złotem morza, ponieważ ma zwykle miodowo-żółtą barwę. Możemy znaleźć także bursztyny z woskowo-żółte, hiacyntowo-czerwone lub w kolorze kości słoniowej. Można znaleźć także bursztyn mleczny o barwie białek – kopalny – w złożach węgla brunatnego. Bursztyn jest dla człowieka pomocny we wszystkich dziedzinach życia. Dzięki niemu stajemy się bardziej otwarci na potrzeby innych ludzi, budzi się w nas altruizm. Na wschodzie używa się bursztynów do pogłębiania medytacji. Według starożytnych magów bursztyn najlepiej jest nosić bezpośrednio na ciele – na przykład w pięknie zdobionej biżuterii. Zachowujemy wówczas zdrowie, urodę, a nasz umysł zachowa swoją formę na długie lata. Bursztyn poprawia pamięć krótkotrwałą, dobroczynnie wpływa na tarczycę, bóle gardła, łagodzi dolegliwości żołądkowe. Wzmacnia kręgosłup, płuca, centralny układ nerwowy, przyśpiesza regenerację komórek. Biżuteria z bursztynów chroni nas przed urokami, klątwami i złymi ludźmi. Bursztyn stanowi symbol optymizmu, poprawia stan energetyczny naszego ciała. Bursztyn przypisany jest osobom spod znaku Bliźniąt, Lwa i Panny.

Materiał partnera