kabiny sanitarne

Kabina do WC a Toi Toi. Podobieństwa i różnice

Pracodawcy, właściciele i zarządcy obiektów użyteczności publicznej oraz organizatorzy imprez masowych są zobowiązani do zapewnienie swoim pracownikom i osobom przebywającym na danym terenie odpowiednich warunków sanitarnych – w tym możliwość załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych. W zależności od miejsca w tym celu używa się kabin WC (w zakładach pracy, placówkach edukacyjnych, w obiektach sportowych czy centrach handlowych) oraz przenośnych toalet (podczas imprez pod gołym niebem i na otwartych terenach pracy, np. placach budowy) – te drugie często nazywane potocznie toi toi, od nazwy największej firmy zajmującej się ich produkcją i wynajmem.

Podobieństwa

Największym i właściwie jedynym podobieństwem obu tych rozwiązań – kabin WC w ogólnodostępnych toaletach oraz toalet mobilnych – jest ich funkcja, czyli umożliwienie załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych.

Różnice

Toalety stacjonarne oraz mobilne różnią się pod praktycznie każdym innym względem. Oto tylko kilka z nich.

Komfort korzystania

Kabiny WC przeważanie zapewniają znacznie większy komfort korzystania z ich funkcji, niż toalety mobilne. Są bardziej przestronne, zazwyczaj zapewniają dość miejsca dla osób niepełnosprawnych (nieliczne modele toalet mobilnych są przystosowane do potrzeb osób przemieszczających się na wózkach), nie ograniczają dopływu światła dziennego lub sztucznego zamontowanego w toalecie. Nie są również narażone na działanie czynników atmosferycznych – różnicę czuć szczególnie w okresie letnim, kiedy w wystawionych na światło słoneczne toalet mobilnych zaczyna panować bardzo odurzająca atmosfera.

Utrzymanie higieny

Wzwiązku z utrudnionymi warunkami korzystania z toalet mobilnych, są one rozwiązaniem znacznie mniej higienicznym. Większość modeli toalet nie posiada samodzielnych stanowisk, w których można umyć ręce – czasem spotkać można oddzielne, mobilne umywalnie, jednak ze względu na fakt, że korzystają one ze zbiornika wody i nie są podłączone do instalacji kanalizacyjnej, przy dużym zapotrzebowaniu w pewnym momencie stają się one bezużyteczne. Ponadto nieczystości nie są odprowadzane drogą kanalizacji lecz gromadzone w toalecie, przez co mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Cena i wygoda

Wynajęcie oraz obsługa toalet mobilnych jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznych, niż zbudowanie toalet stacjonarnych z wydzielonymi kabinami, która wymaga nie tylko zakupu odpowiedniego wyposażenia, ale również podłączenia instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Z tego powodu są często wykorzystywane podczas imprez, na otwartych placach budowy, oraz przez wiele sezonowych barów i kawiarni.

Kabiny WC to jeden z szerokiej gamy produktów w ofercie firmy Sanipol – znajdziemy w niej również szafki do szatni, kabiny natryskowe, blaty i inne sprzęty niezbędne do urządzenie wysokiej jakości pomieszczeń sanitarnych.