konto bankowe

Jak wybrać idealne konto bankowe?

W dzisiejszych czasach konta bankowe stanowią nieodłączną część naszego życia. Banki dwoją się i troją, aby wygenerować takie oferty, które będą dopasowane do potrzeb zróżnicowanych jednostek. Dla młodych ludzi na pewno ważne będzie konto z możliwością mobilnego dostępu. Osoby starsze preferują raczej kontakt z ludźmi, więc dla nich ważniejszym kryterium będzie możliwość obsługi rachunku w placówce. Ofert jest wiele, jednak czym tak naprawdę należy się kierować wybierając swój rachunek?

Po pierwsze koszty

Koszty to pierwsze kryterium na jakie powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru rachunku osobistego. Dzięki dużej konkurencji na rynku bankowości nie musimy się martwić, że będą one zbyt wysokie. Banki starają się je maksymalnie zminimalizować . Najczęściej opłaty związane z prowadzeniem konta znoszone są po spełnieniu kilku prostych warunków, takich jak zapewnienie wpływów na konto, czy wykonanie kilku płatności bezgotówkowych.

Nie da się nie zauważyć, że aktywne korzystanie z kart płatniczych jest teraz promowane przez banki. Dlatego w większości instytucji, opłata nie zostaje pobrana, jeśli klient wykona zaledwie kilka płatności bezgotówkowych w miesiącu. Nie jest to ciężkie zadanie, ponieważ osoby decydujące się na kartę, najczęściej używają jej do codziennych płatności. Czasem zdarza się, że zamiast określonej ilości transakcji, bank wymaga od klienta wykonania transakcji na pewną kwotę. Należy wtedy zastanowić się, czy jesteśmy w stanie tyle wydać miesięcznie, bo jeśli nie to nie ma sensu narażać się na dodatkowe koszty.

Wybierając konto osobiste należy również zwrócić uwagę na koszty związane z wypłatami z bankomatów. Nie doczytanie informacji w tej kwestii może nas nie miło zaskoczyć, jeśli po wypłacie choćby małej kwoty bank naliczy nam dużą prowizję.

Premie i bonusy

Jak już wspomnieliśmy banki prowadzą zaciętą rywalizację na rynku. Dzięki temu klienci mogą liczyć nie tylko na świetne warunki prowadzenia konta, ale również dodatkowe bonusy. Coraz częściej nowi klienci mają proponowane premie pieniężne, vouchery lub promocyjne oprocentowania produktów oszczędnościowych, jedynie za otwarcie konta. Warto więc przejrzeć serwis oszczednoscionline.pl/konta-osobiste i aktualne oferty banków lub skorzystać z porównywarki internetowej i wybrać idealne konto dla siebie.

Materiał partnera