przesylki-kurierskie

Jak długo trwa wysłanie przesyłki kurierskiej?

Wysyłając przesyłkę lub paczkę do swoich bliskich za granicą, czy w kraju, liczymy na to, że trafi ona do adresata w zadeklarowanym przez kuriera czasie. Dotrzymywanie ustalonych terminów dostawy świadczy o rzetelności funkcjonowania firmy kurierskiej. DHL Parcel oferuje możliwość doręczenia paczki krajowej nawet nazajutrz, w godzinach porannych.

W zależności od wagi, przesyłki kurierskie możemy podzielić na:

  • przesyłki o wadze do 31,5 kg,
  • przesyłki o wadze rzeczywistej powyżej 31,5 kg.

W obu przypadkach obowiązują inne maksymalne wymiary paczki oraz sposoby doręczenia do adresata.

Jak zamówić kuriera?

Klient indywidualny, który chce nadać przesyłkę krajową za pośrednictwem kuriera DHL Parcel, może tego dokonać, bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z aplikacji DHL24, która dostępna jest na stronie internetowej: dhl24.com.pl. Alternatywnym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z Działem Obsługi Klienta DHL Parcel – Przesyłki Krajowe.

Klienci biznesowi mogą zamówić kuriera DHL Parcel za pomocą aplikacji DHL24, DHL eCas lub telefonicznie w Dziale Obsługi Klienta DHL – Przesyłki Krajowe. Mogą ponadto zlecić stałe odbiory, co wiąże się z wcześniejszymi ustaleniami z Przedstawicielem Handlowym i podpisaniem umowy z DHL Parcel.

Przesyłka do 31,5 kg

Kurier odbierze od nas przesyłkę o wadze rzeczywistej do 31,5 kg, jeśli będzie ona miała zawierała nie więcej niż 999 elementów. Wymiary każdego elementu standardowego takiej przesyłki wynosić mogą 1,4×0,6×0,6 metra. Klienci indywidualni, jak i biznesowi powinni pamiętam, że jeśli okaże się, że najdłuższy bok elementu jest dłuższy niż 1,4 m lub pozostałe boki są dłuższe niż 0,6m, to należy uiścić opłatę za element niestandardowy.

Maksymalna długość elementu w przesyłce wynosić może 2 metry a suma wszystkich boków ((długość + szerokość + wysokość) nie może być większa niż 3 metry. Dla każdego elementu w przesyłce obliczana jest waga przestrzenna, według przelicznika:

[długość (cm) x szerokość (cm) x wysokość (cm)] / 4 000 lub 1 m3 przesyłki = 250 kg.

Odbiór i doręczenie przesyłek do 31,5 kg realizowane są w systemie od drzwi do drzwi,

a dostarczane są w trzech standardach: DHL PARCEL 9 (do godziny 9 następnego dnia roboczego), DHL PARCEL 12 (do godziny 12 następnego dnia roboczego)i do końca następnego dnia roboczego.

Przesyłki od 31,5 kg

Takie przesyłki doręczane są przez kurierów w następnym dniu roboczym, a w przypadku niektórych obszarów, które określono za pomocą kodów pocztowych, termin doręczenia przesyłki może wynosić do 2 dni roboczych.