hale namiotowe

Hale namiotowe jako tanie i praktyczne powierzchnie magazynowe

Standardowy magazyn czy hala namiotowa? Co lepiej wybrać, jeżeli chcemy bezpiecznie przechowywać swoje produkty nie ponosząc przy tym wysokich kosztów? Warto pochylić się nad drugim rozwiązaniem, które od kilkunastu lat jest popularną alternatywą dla klasycznych hal magazynowych.

Konstrukcja hali namiotowej

Każdy obiekt użyteczności publicznej musi spełniać określone wymagania. Nie inaczej jest z halą namiotową. Mimo iż do jej budowy nie trzeba posiadać pozwoleń, musi ona być jednak skonstruowana tak, aby nie zagrażać przebywającym w niej ludziom. Warunkiem wytrzymałości i stabilności hali jest jej stalowa konstrukcja oparta na profilach, która powinna być dokładnie wyliczona. Znajduje się na niej plandeka, która również ma swoją wagę, dlatego podczas projektowania należy wziąć ten aspekt pod uwagę. Podobnie jak warunki pogodowe – hala namiotowa musi utrzymać swoją stabilność nawet podczas silnego wiatru, mocnych opadów deszczu, gradu lub śniegu.

Zalety hal namiotowych

Niewątpliwym plusem w przypadku budowy hali namiotowej jest jej koszt oraz czas potrzebny na wzniesienie. Te dwa aspekty są zdecydowanie korzystniejsze niż w przypadku zwykłych hal magazynowych. Halę namiotową można wybudować w kilka dni nie ponosząc przy tym znaczących kosztów, dlatego magazyn jako hala doskonale sprawdza się w dzisiejszych czasach, zwłaszcza dla kogoś, kto często myśli o kosztach związanych z magazynowaniem, a także nie ma zbyt dużo czasu na wzniesienie takiej konstrukcji.

Powierzchnia hal namiotowych nie potrzebuje w środku żadnych kolumn ani słupów, aby wzmocnić konstrukcję. Te dodatkowe wymagania budowlane często przeszkadzają magazynierom w efektywnym wykorzystaniu powierzchni pomieszczenia. Hale namiotowe wbrew pozorom można bezpiecznie użytkować również zimą – zawsze można nałożyć na ściany boczne materiały izolacyjne, takie jak: PCV, płyta warstwowa czy blacha trapezowa. Ponadto hale namiotowe można postawić na dowolnym utwardzonym gruncie. Jeżeli natomiast chcemy przenieść nasz obiekt w inne miejsce, nie będzie z tym najmniejszego problemu, ponieważ łatwo można ją rozmontować i złożyć na nowo. Dzięki mobilności hal namiotowych zawsze można je również odsprzedać – wystarczy rozłożyć i oddać klientowi w częściach.

Obszar zastosowań hal namiotowych jest bardzo szeroki – oprócz magazynów mogą one stanowić alternatywę dla sklepów, obiektów cateringowych, garażów lub stanowisk do mycia pojazdów. Inwestycja w tego typu obiekt jest korzystna pod względem ekonomicznym i pozwala na oszczędność nie tylko pieniędzy, ale również o wiele cenniejszego czasu – podkreśla ekspert z firmy VIGVAM, która dostarcza rozwiązania konstrukcyjne hal namiotowych na terenie całego kraju.

Materiał partnera