wycieraczki metalowe

Dlaczego warto zdecydować się na wycieraczkę metalową?

Wycieraczki metalowe są nieodzownym elementem każdego budynku. Nie każdy zwraca na nie uwagę, ale trzeba wiedzieć, że stanowią pierwszą strefę czyszczącą przed wejściem do wnętrza obiektu. To właśnie one zbierają i magazynują największe zanieczyszczenia z butów, między innymi błoto, piach czy śnieg. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o popularnych kratownicach – dowiesz się z naszego artykułu.

Charakterystyka kratownic

Wycieraczki metalowe montuje się przed wejściem do każdego rodzaju budynku, gdzie stanowią pierwszą strefę czyszczącą. Żeby mogły należycie spełniać swoją rolę powinny być wykonane z wysokiej jakości stali, dodatkowo zabezpieczonej metodą cynkowania ogniowego. Dzięki temu będą bardzo trwałe oraz całkowicie odporne na działanie czynników atmosferycznych – częste zmiany temperatur, opady czy nadmierną wilgotność, nie ulegając korozji.

Kratownice są również bardzo odporne na obciążenia, dzięki czemu nie musimy się martwić, że zbyt duży ciężar może je zniszczyć. Są antypoślizgowe, dzięki czemu są również bezpieczne nawet w najbardziej mokre i mroźne dni, oraz doskonale wyłapują wszystkie większe zanieczyszczenia z butów, co sprawia, że we wnętrzach budynków unikamy gromadzenia się większego brudu.

Gdzie montuje się wycieraczki metalowe?

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy Kasprzak-Olma we WrocławiuZamontowane kratownice idealnie się sprawdzają np. przed wejściami do sklepów wielkopowierzchniowych i galerii handlowych, biurowców, a także jako pierwsza wycieraczka przed wejściem do klatki schodowej w bloku mieszkalnym.

Materiał partnera