hale stalowe

Dlaczego warto zainwestować w hale stalowe?

Hale stalowe to bardzo dobrze znany element krajobrazu przemysłowego i nie tylko. Występują one najczęściej w roli budynków produkcyjnych, przestrzeni magazynowej, warsztatów czy garaży oraz hangarów. Mimo wysokiej ceny stali konstrukcje te cieszą się sporą popularnością. Oto kilka powodów, dla których przedsiębiorcy powinni rozważyć inwestycję w tego typu zagospodarowanie przestrzeni.

Długowieczność

Hale oraz inne konstrukcje stalowe charakteryzują się wyjątkowo długim okresem przydatności, wynoszącym do kilkuset lat. Pod tym względem znacznie przewyższają budynki murowane, które, nawet jeśli są zadbane, w pewnym momencie osiągają etap, kiedy dalsza konserwacja staje się nieopłacalna. Oczywiście, warunkiem utrzymania hali stalowej w dobrym stanie również jest odpowiednie przygotowanie materiałów budowlanych, prawidłowe wykonanie oraz systematyczne usuwanie usterek.

Prosta konstrukcja

Zaprojektowanie i budowa hali stalowych jest zadaniem znacznie mniej skomplikowanym niż konstruowanie budynku murowanego – chodzi tu zarówno o stosowanie rozwiązania (np. konstrukcje stalowe o dużych powierzchniach nie potrzebują w większości wypadków dodatkowych podpór), jak i o czas. Wszystko to ma bezpośrednie przełożenie na koszty takiej inwestycji. Ponadto hale stalowe dzięki zastosowaniu połączeń śrubowych są łatwiejsze w późniejszej rozbudowie, a nawet mogą być przenoszone w inne miejsce bez straty materiału. Nie bez znaczenia w obecnych czasach jest również fakt, iż hale stalowe budowane są z prefabrykowanych elementów – firma Largo Hale specjalizuje się w wykonywaniu tego typu konstrukcji. Oznacza to znacznie mniejsze zużycie energii, potrzebnej między innymi na transport elementów i ich późniejsze łączenie, a tym samym jest mniejszym obciążeniem dla środowiska naturalnego.

Recycling

W związku z tym, że hale stalową mogą być w razie potrzeby rozłożone, istnieje możliwość poddania materiału, z którego zostały zbudowane całkowitemu recyclingowi. Jest to dobra informacja dla inwestorów, gdyż w przypadku, gdy rozbudowa lub relokacja danego obiektu będzie nieopłacalna, mogą oni rozebrać go i w ten sposób odzyskać nawet 85% poniesionych w czasie inwestycji kosztów.

Materiał partnera