Dlaczego warto wyjechać zimą nad morze?

Wybrzeże Bałtyku to oczywisty kierunek, jaki Polacy obierają podczas letnich wakacji. Zimą z kolei najbardziej oblegane są południowe krańce kraju. Dziś spróbujemy przekonać cię, że  odwrócenie tego utartego schematu naprawdę się opłaca. Zimowy pobyt nad morzem ma wiele zalet, które odczujesz w postaci poprawy kondycji, samopoczucia i… stanu portfela.

Letni urlop na nadmorskiej plaży i zimowe ferie na górskich stokach to tradycyjna recepta na wypoczynek w polskim wydaniu. Jeśli jednak nie pociąga cię przedzieranie się przez tłumy na Krupówkach i wielogodzinne korki na Zakopiance, za to nie masz nic przeciwko nieskończonej przestrzeni i świeżemu powietrzu, wyjedź zimą nad morze – zachęca nasz rozmówca z Hotelu Amber w Gdańsku.

Sezon na jod

Największe stężenie jodu w nadmorskim powietrzu występuje w okresie od listopada do marca, czyli poza szczytowym sezonem turystycznym. Dlatego zimowe wczasy nad morzem są szczególnie wskazane dla osób zmagających się z chorobami tarczycy, ale nie tylko.

Jod ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie organizmu, podnosi odporność, ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała. Jest też niezbędnym mikroelementem dla prawidłowego rozwoju intelektualnego i fizycznego, toteż wybrzeże jest świetnym wyborem na ferie zimowe z dziećmi.

Spokojne plaże

Jeśli plażę kojarzysz wyłącznie z chaosem, hałasem i niezliczoną ilością barw wiatrołapów, zimowy pobyt nad morzem całkowicie odmieni ten obraz. Udając się na plażę w mroźny dzień, będziesz miał okazję doświadczyć niesamowitej przestrzeni oraz ciszy wypełnionej jedynie szumem wiatru i morza.

Zimowy spacer wzdłuż brzegu to przede wszystkim źródło niesamowitych wrażeń estetycznych, ale też świetny sposób na hartowanie zdrowia. Spacer, jogging, bieg na nartach, czy kąpiel z morsami to świetne przygotowanie na wieczorny relaks w hotelowym SPA.

Zwiedzaj Trójmiasto bez pośpiechu

Ujemne temperatury oznaczają nie tylko wyludnione plaże, ale także mniej zatłoczone miasto i łatwiejszy dostęp do muzeów oraz pozostałych atrakcji turystycznych Gdańska.

Wyjeżdżając zimą nad morze wreszcie bez trudu i oczekiwania w kolejkach dostaniesz się do Muzeum Bursztynu czy Europejskiego Centrum Solidarności. Bez pośpiechu przemierzysz także Trakt Królewski, poświęcając na podziwianie wspaniałej architektury tyle czasu, ile potrzebujesz.

Kolejną zaletą przyjazdu nad  morze poza szczytowym sezonem są atrakcyjne ceny noclegów i nie tylko. Na niższe stawki możesz liczyć w większości muzeów, centr kulturalnych i naukowych, a nawet w restauracjach i kawiarniach.

Materiał partnera