Dlaczego warto się zdecydować na dachowe pasma świetlne?

Odpowiednie doświetlenie pomieszczeń oraz właściwy bilans cieplny są bardzo ważnymi elementami eksploatacji każdego budynku. Jednak ze względów architektonicznych zamontowanie okien nie zawsze jest możliwe. Co zrobić w takiej sytuacji? Wówczas warto zdecydować się na dachowe pasma świetlne, które dostarczą odpowiednią ilość dziennego światła oraz świeżego powietrza.

Pasma świetlne okiem eksperta

Specjalista z firmy Lumiterm tak charakteryzuje dachowe pasma świetlne: jest to nowoczesne rozwiązanie, chętnie wykorzystywane przez właścicieli budynków przemysłowych i handlowych. Dzięki dowolności wymiarów, wysokiemu współczynnikowi przenikania ciepła oraz lekkiej wadze pasma świetlne zyskują na popularności. Warto dodać, że można je bez problemu dopasować do każdego obiektu (różne style architektoniczne), ponieważ pasma świetlne są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Wśród zalet tego systemu warto wspomnieć o wysokiej szczelności, doskonałej termice, a także łatwości montażu i wieloletniej gwarancji.

8 powodów, dla których warto zdecydować się na to rozwiązanie

Dachowe pasma świetlne dostarczają dużo większą ilość światła niż punktowe świetliki, dlatego zaleca się ich montowanie do takich budynków, jak: hale produkcyjne, obiekty gospodarcze czy galerie handlowe. Wśród ich zalet warto wymienić to, że:

  • zapewniają naturalne doświetlenie wnętrz;
  • są odporne na korozję;
  • poliwęglanowa powłoka zapewnia dobrą izolację termiczną;
  • ze względu na różnorodność form, można je dopasować do niemal każdego rodzaju architektury;
  • są wykonane z odpornej powłoki, dlatego bardzo dobrze radzą sobie z warunkami atmosferycznymi o każdej porze roku;
  • mają lekką konstrukcję;
  • są łatwe w montażu oraz późniejszej konserwacji (samoczyszcząca powierzchnia);
  • są rozwiązaniem oszczędnym i ekologicznym – obniżają zużycie energii elektrycznej.

Montaż pasm świetlnych

Najlepszym miejscem na zamontowanie pasm świetlnych jest kalenica dachu. Pozwala to na uzyskanie dużej ilości światła na sporej długości budynku. Takie rozwiązanie zapewnia symetryczne oświetlenie wnętrza. Warto dodać, że wymiary pasm świetlnych są dobierane indywidualnie do konkretnego budynku. Bierze się pod uwagę zarówno jego wysokość, jak i szerokość. Najbardziej istotnym elementem jest jednak funkcjonalność danego obiektu. Dzięki temu pasma świetlne równomiernie oświetlą pożądane przestrzenie w pomieszczeniu. Odpowiednie dobranie dachowych pasm świetlnych zapewni lepszą eksploatację obiektu.

Materiał partnera