przesyłki kurierskie

Dlaczego warto korzystać z platform kurierskich?

Branża kurierska w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Według szacunków Poczty Polskiej do 2023 roku należy spodziewać się wzrostów jej wartości na poziomie 11% rocznie. Przewoźnicy coraz lepiej dostosowują się do potrzeb użytkowników – z ich usług coraz łatwiej skorzystać w weekend, zapłacić za nie przy pomocy telefonu, a sieć paczkomatów mocno się rozrasta.

Widocznym od lat trendem jest wzrost popularności platform kurierskich, czyli brokerów. Dlaczego korzystanie z nich jest opłacalne?

Wielu przewoźników w jednym miejscu

Użytkownik wybierający platformę kurierską taką jak SendIt.pl, wypełniając jeden formularz zyskuje dostęp do ofert wszystkich wiodących przewoźników, także usług pocztowych i paczkomatów. Trudno o wyższy poziom wygody.

Atrakcyjne ceny

Szerokie spektrum ofert przekłada się na konkurencyjność i możliwość wyboru najbardziej atrakcyjnej ceny. Użytkownicy platform kurierskich mogą także korzystać z rabatów, jeżeli wybierają usługi kurierskie regularnie. Co więcej, atrakcyjne ceny są dostępne bez podpisywania jakiejkolwiek umowy z wybranym przewoźnikiem, jak również z samym brokerem.

Integracja z e-commerce

Platformy kurierskie zostały docenione także przez właścicieli e-sklepów. Stoi za tym możliwość wygodnej integracji brokera z własnym sklepem bądź kontem na portalu Allegro. Przyspiesza to czas wysyłki zamówienia i zapewnia niższe ceny, z których korzystają klienci sklepu, co przekłada się na wzrost ich lojalność.

Wszystkie przesyłki w jednym miejscu

Z pomocą bookera kurierskiego można znacznie łatwiej zarządzać wysyłkami. Niezależnie od wybranego przewoźnika, wszystkie przesyłki znajdują się w jednym miejscu.

Przejrzyste śledzenie przesyłek

W biznesie e-commerce liczy się czas dostawy i jej niezawodność. Dużym atutem najlepszych brokerów kurierskich jest możliwość zaawansowanego trackingu, czyli śledzenia przesyłek. Użytkownik w dowolnym momencie może sprawdzić, gdzie znajduje się jego paczka i poznać przewidywany czas dostawy.

Niezawodność

Broker kurierski działa jak niezawodny przewoźnik. Po wypełnieniu formularza można korzystać ze wszystkich udogodnień oferowanych przez kurierów dostępnych na stronie brokera. Wysoka jakość usług jest zachowana przy jednocześnie konkurencyjnych cenach, a to wszystko dzięki długofalowym współpracom z firmami kurierskimi. Usługa jest realizowana w identycznym standardzie, ale zazwyczaj kosztuje mniej.  Przesyłka może zostać zrealizowana także z gwarancją dostawy na następny dzień.

Więcej na temat zalet i zasad działania brokerów kurierskich można przeczytać pod adresem https://www.sendit.pl/https://www.sendit.pl/blog.