Dlaczego warto korzystać z usług operatora logistycznego?

Narastająca konkurencja na rynku logistycznym oraz coraz większe wymagania klientów są przyczynami wzrostu jakości logistycznej obsługi klienta. W pełni dbają o to operatorzy logistyczni, których zadaniem jest organizowanie i wykonywanie różnorodnych czynności w oparciu o nowoczesną wiedzę, sieć placówek z odpowiednią infrastrukturą oraz efektywną technologię. Sprawdźmy, jakie działania przeprowadza operator logistyczny i jakie korzyści przynoszą one klientom.

Czym zajmuje się operator logistyczny?

Większość operatorów logistycznych oferuje nowoczesne magazyny na wynajem. Klienci mogą nie tylko skorzystać z dostępnej powierzchni magazynowej, ale również liczyć na aktywne zarządzanie stanami magazynowymi przez operatora w odpowiednim systemie informatycznym. Same powierzchnie są zgodne z systemem HACCP i ponadto spełniają normy jakościowe ISO. Inną usługą oferowaną przez operatorów logistycznych jest transport – zarówno tradycyjny, jak i specjalistyczny, np. maszyn budowlanych czy wózków widłowych. W niektórych celach wykorzystuje się podnośniki HDS, które umożliwiają załadunek i rozładunek towarów ponadgabarytowych.

Dodatkowo operatorzy logistyczni zajmują się organizacją np. dostaw do docelowych odbiorców lub zaopatrzenia dla klienta. Prowadzą doradztwo logistyczne dla klientów oraz dokumentację, w tym dokumenty magazynowe, listy przewozowe i dokumenty celne, a także rozliczają koszty operacji spedycyjnych. Jeżeli operator logistyczny prowadzi działania na szeroką skalę, jest w stanie wykonać prawie każde z tych zadań na całym świecie.

Gdzie znaleźć odpowiedniego operatora logistycznego?

Korzyści, jakie klienci mogą odnieść ze współpracy z operatorami logistycznymi, są bardzo duże. Firmy te projektują optymalne rozwiązania oraz środki w celu osiągnięcia rozwiązań związanych z transportem, dystrybucją lub magazynowaniem towarów. Jednym z takich operatorów logistycznych jest istniejąca na rynku od 1999 roku firma DMT. Dzięki swojej sprawnej działalności zapewnia optymalny czas realizacji usług logistycznych oraz oszczędność czasu i środków. Zapewnia kompleksową obsługę logistyczną i jest w stanie zrealizować każde zlecenie, również dzięki najlepszym specjalistom w tej dziedzinie, którzy są stale doszkalani, aby usługi oferowane przez DMT były zawsze zgodne z obecnie obowiązującymi normami.

Materiał partnera