Czym się kierować przy wyborze samochodowego systemu rejestracji temperatury?

Stałe monitorowanie temperatury jest jednym z najważniejszych wymogów podczas transportu łatwopsującej się żywności oraz żywych zwierząt. Każdy pojazd wiozący chłodnię musi być wyposażony w urządzenie, które będzie stale informowało kierowcę o temperaturze panującej w chłodni oraz alarmowało go w przypadku, gdyby spadła ona lub wzrosła poza ustalony poziom. Jak wybrać tego typu system?

Jakie cechy powinien posiadać dobry rejestrator temperatury do samochodu

W sprzedaży dostępnych jest wiele urządzeń czuwających nad właściwą temperaturą panującą w chłodni samochodowej. Zastanawiając się nad zakupem takiego urządzenia, warto wybrać produkt sprawdzony i wysokiej jakości, jak na przykład te produkowane przez firmę Mikster. Aby jak najlepiej pełnił on swoją funkcję, powinien być zaprojektowany specjalnie jako urządzenie do zainstalowania w chłodni samochodu.

Produktem, który śmiało można w tym wypadku polecić, jest system Logginet. Logginet czuwa nad właściwą kontrolą temperatury oraz wilgotności powietrza w pomieszczeniach, w których jest zainstalowany. W przypadku samochodu chłodniczego dobrym wyborem będzie wykorzystanie wchodzącego w jego skład urządzenia Loggicar.

Dokładność pomiarów

Wybierając urządzenie monitorujące temperaturę do samochodu, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim dokładność jego pomiarów. Loggicar podaje temperaturę z dużą dokładnością do nawet 0,5 stopnia Celsjusza. Oprócz tego użytkownik ma możliwość własnego ustawienia tolerowanych zakresów temperatur i w przypadku ich przekroczenia, urządzenie poinformuje go alarmem o występujących anomaliach.

Możliwość raportowania

Istotną cechą, którą powinien posiadać dobry i profesjonalny rejestrator temperatury, jest także składanie raportów z monitoringu. Producenci systemu Logginet poszli o krok dalej. Ich rejestrator Loggicar drukuje bowiem raporty, które mogą być przekazane w formie papierowej odbiorcy towaru lub okazanie podczas kontroli weterynaryjnej, jeśli kierowca przewozi w chłodni zwierzęta.

Możliwość komputerowej integracji wszystkich urządzeń monitorujących

System Logginet, w skład którego, oprócz urządzenia Loggicar, wchodzą także inne elementy. Działanie ich wszystkich może być połączone w celu zapewniania jak najlepszych rezultatów oraz monitorowana przez jedno oprogramowanie Loggisoft. Dzięki temu praca wszystkich urządzeń wchodzących w skład systemu pozostaje pod ścisłą kontrolą użytkownika i jest ujednolicona, co pozwoli na możliwie sprawną i wydajną pracę całego systemu oraz optymalne zużycie chłodni.

Materiał partnera