Na czym polega doradztwo podatkowe „ad hoc”

Doradztwo podatkowe dla przedsiębiorstw ma na celu poprawę efektywności i skuteczności działań związanych z rozliczeniami skarbowymi, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa i zgodności z obowiązującymi przepisami.

Firmy, które decydują się na pomoc profesjonalnych doradców podatkowych, to świadomi przedsiębiorcy, którzy wiedzą, że optymalizacja podatkowa jest zawsze możliwa i nie boją się szukać najlepszych dla siebie rozwiązań – przekonuje nasz rozmówca z Rewit Południe.

Formy doradztwa podatkowego

Obecnie kancelarie księgowe oferują szeroki zakres usług dla przedsiębiorców. Różnorodna jest także propozycja współpracy w zakresie doradztwa podatkowego. Część przedsiębiorstw decyduje się na stałą i kompleksową obsługę podatkową, która całkowicie zwalnia ich z obowiązku troszczenia się o tę sferę działalności. Inni preferują doraźne sięganie po ekspercką pomoc, wyłącznie w nagłych przypadkach.

Doradztwo podatkowe „ad hoc”

Właśnie taką formą doraźnej pomocy jest doradztwo „ad hoc”. Konsultacje tego rodzaju pomagają ustalić najlepsze sposoby postępowania w przypadku, gdy przedsiębiorca nie jest pewien co do właściwej interpretacji aktualnych przepisów i potrzebuje szybkiego potwierdzenia zakresu przysługujących mu praw oraz ciążących na nim obowiązków.

W ramach doradztwa podatkowego „ad hoc” biegli rewidenci wydają ustną lub pisemną opinię i radę dotyczącą bieżących wątpliwości klienta. Niejednokrotnie opinie dotyczące bieżących spraw działalności wykorzystywane są np. jako argument w toczących się sporach i negocjacjach.

Bieżące doradztwo księgowe w zakresie podstawowych zagadnień podatkowych zazwyczaj jest jedną z usług oferowanych przedsiębiorcom w ramach kompleksowej obsługi firmy, jednak niekiedy możliwe jest skorzystanie z niej jako oddzielnego, jednorazowego wsparcia.

Materiał partnera