Czym charakteryzuje się czyściwo przemysłowe celulozowe?

Czyściwa przemysłowe są wykorzystywane do oczyszczania powierzchni niechłonnych – usuwania zabrudzeń z narzędzi, stołów warsztatowych, osuszania wody zmieszanej z detergentem czy też wycierania ciężko schodzącego brudu, który powstał wskutek wylania się oleistej substancji. Na rynku można znaleźć wiele różnych czyściw o różnym przeznaczeniu. W tym artykule skupimy się na czyściwach przemysłowych celulozowych.

Czyściwo jako alternatywa dla ścierek bawełnianych

Ze względów ekonomicznych ścierki bawełniane do sprzątania odeszły do lamusa. Generowały one dodatkowe koszty związane z zakupem pralki i suszarki oraz zużyciem prądu, wody i detergentów, ponieważ można je było wykorzystać wiele razy, po uprzednim upraniu. Nie wpływało ono jednak korzystnie na ścierki – materiał tracił swoje pierwotne właściwości, przez co każde kolejne czyszczenie było coraz mniej efektywne. Lepszym rozwiązaniem jest użycie czyściw przemysłowych, które mają obecnie zastosowanie w firmach sprzątających, zakładach przemysłowych, branży gastronomicznej, kosmetycznej, medycznej i spożywczej.

Gdzie znajdują zastosowanie czyściwa przemysłowe?

Czyściwa przemysłowe, produkowane z celulozy lub mieszanki celulozy oraz poliestru, idealnie nadają się do warsztatów mechanicznych, gdzie na co dzień pracownicy mają do czynienia z zabrudzeniami, które powstają przez smary, oleje oraz farby do usuwania opiłków powstałych w procesie produkcyjnym. Posiadają one wysokie zdolności absorpcyjne, a specjalna, szorstka struktura sprawia, że dobrze trzymają się w ręku i skutecznie zbierają wszelkie zanieczyszczenia (brud nie spada z powierzchni czyściwa). Dzięki tym właściwościom są chętnie wykorzystywane również w branży spożywczej – do zbierania tłuszczu, przypraw, czekolady, okruszków, kawy oraz innych zaschniętych produktów, a także farmaceutycznej i kosmetycznej – do zbierania akrylu, witaminy B, przy produkcji kremów, maści i wszelkiego rodzaju chemii.

Korzyści z używania czyściw przemysłowych z celulozy ma także branża elektroniczna i lotnicza (czyszczenie różnych powierzchni) oraz służba zdrowia, gdzie czystość i higiena jest podstawowym wymogiem. Czyściwa w szpitalach i przychodniach cechują się dobrą jakością i posiadają różne barwy w celu podkreślenia ich funkcjonalności oraz wyeliminowania ryzyka krzyżowego przenoszenia zakażeń – do konkretnego zadania wykorzystywane są czyściwa o określonej barwie – wyjaśnia specjalista z firmy Petrus Serwis, która w swojej ofercie posiada m.in. profesjonalne czyściwa przemysłowe z celulozy, w tym czyściwa dwuwarstwowe.

Materiał partnera