euro online

Czy kupno euro przez Internet jest bezpieczne?

Bezpieczeństwo kupowania waluty to zaraz po opłacalności transakcji jeden z kluczowych elementów, na który zwracają uwagę użytkownicy. Standardowo z bezpieczeństwem najbardziej kojarzą się najdłużej obecne na rynku rozwiązania. W przypadku kupowania waluty są to zatem kantory stacjonarne oraz banki. To właśnie te metody dokonywania transakcji dla wielu osób są tymi, na które faktycznie warto postawić. Są tymi z których korzystanie niesie za sobą najwięcej korzyści. Tak jednak nie jest, a rozwiązania internetowe jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, niczym nie ustępują bankom. Kupowanie w nich euro jest tak samo bezpieczne, a przy tym bardziej opłacalne. Warto pamiętać o tym podczas wyboru najlepszego sposobu na zakup waluty dla siebie.

Narzędzia autoryzacyjne

Przykładowym sposobem zabezpieczania klientów są narzędzia autoryzacyjne. Do zatwierdzenia jakiejkolwiek transakcji konieczne jest podanie specjalnego kodu SMS. Dostęp do niego ma oczywiście tylko właściciel konta, a sam kod jest generowany przez system. Zatem nawet, gdy ktoś włamie się na konto to nie wykona na nim żadnej operacji. Pozostanie ono dla włamywacza kompletnie zablokowane. Twoje pieniądze są natomiast przez cały czas w pełni bezpieczne i nie musisz się o nie martwić.

Opinia KNF

Pośrednio o wysokim bezpieczeństwie świadczy także licencja KNF, którą posiadają niektóre z większych kantorów oraz platform wymiany społecznościowej w Polsce. Taka licencja świadczy o tym, że serwis dba o odpowiednie zarządzanie pieniędzmi klientów, posiada zabezpieczenia transakcji oraz jest prowadzony według norm obowiązujących w tej branży. Użytkownicy platformy, która taką licencję posiada mogą by spokojni o swoje pieniądze.

Protokoły szyfrujące

Połączenia z niektórymi serwisami są w dodatku szyfrowane. Jeszcze bardziej utrudnia to przejęcie danych i dostanie się do konta. To jest natomiast najczęstsza przyczyna obaw przed wymianą w sieci. Wiele osób nie jest do końca pewnych, że wysyłane dane nie trafiają nigdzie indziej. Można być jednak spokojnym.

Wymiana społecznościowa i kantory online

Obydwa rozwiązania są w pełni bezpieczne i na obydwa jak najbardziej warto postawić. Obydwa są dobrze zabezpieczone i bardzo opłacalne. W tej drugiej kwestii drobną przewagę mają jednak platformy społecznościowe i to im warto przyjrzeć się bliżej.

Inaczej zwane są giełdami walut. Umożliwiają one wymianę pomiędzy samymi użytkownikami. Serwis jest tylko platformą, która na to pozwala. Osoby korzystające z niego same ustalają kursy walut oraz kwoty jakie chcą sprzedać bądź kupić. Następnie mogą dopasować swoje oferty do obecnych już na giełdie. W przypadku dojścia do porozumienia pieniądze są po prostu przelewane na poszczególne konta. Same kursy ustalane przez użytkowników, często są atrakcyjniejsze nawet od tych w kantorach online. Najlepiej jednak samemu się z nimi zapoznać pod tym adresem: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/ , gdzie podany jest najlepszy kurs na dany moment dla euro.

Materiał partnera