plyty-obornickie

Co to są płyty obornickie?

Płyty obornickie, zwane inaczej warstwowymi, znalazły szerokie zastosowanie w budowie różnego rodzaju obiektów, w tym obiektów przemysłowych, handlowych, a także biurowych. Stanowią idealny materiał, dzięki wielu cechom, które wyróżniają je spośród innych tworzyw. Czym w takim razie się charakteryzują?

Płyty obornickie – podstawowe informacje

Płyty obornickie charakteryzują się niewielkim ciężarem, a jednocześnie znakomitymi właściwościami wytrzymałościowymi. Mają znakomite parametry termoizolacyjne, cechuje je estetyka i możliwość stosowania zarówno w układach pionowych, jak i poziomych. Ponadto, płyty wyróżnia niewątpliwa jakość, a wszystkie cechy sprawiają, że to idealny materiał budowlany. Zalety płyt obornickich pozwalają na szybki i nowoczesny sposób budowy konstrukcji o znacznie mniejszej wadze niż przy wykorzystaniu innych tworzyw. Pośród płyt obornickich można znaleźć zarówno płyty ścienne, jak i dachowe oraz chłodnicze.

Montaż płyt warstwowych

Montaż płyt warstwowych odbywa się zgodnie z projektem technicznym. Projekt musi uwzględniać wszelkie aktualne normy i przepisy budowlane. Co ważne, płyty obornickie eliminują wielostopniowe prace montażowe. Znacznie je skracają, zmniejszając koszty i przynosząc zyski. Płyty montowane są do poszczególnych konstrukcji używając do tego śrub samowiercących.

Przeznaczenie płyt obornickich

Tak jak wspomniano na wstępie, przeznaczeniem płyt obornickich jest budowa wszelkiego typu obiektów, pośród których można wymienić hale przemysłowe, obiekty administracyjne, obiekty chłodnicze, pawilony gastronomiczne czy obiekty inwentarskie – wylicza nasz specjalista z firmy Gór-Stal.

Można je zastosować zarówno jako ściany wewnętrzne, osłonowe, zewnętrzne i działowe, jak równie jako element docieplenia budynków. Są bardzo popularne, a do tego są łatwo dostępne w wielu firmach zajmujących się ich produkcją.

Materiał partnera