Chcesz sprzedać mieszkanie? Skorzystaj z usług pośrednika nieruchomości

Podejmując decyzję o sprzedaży mieszkania musisz liczyć się z wieloma formalnościami. Cały proces nie jest ani łatwy, ani bezpieczny, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów. Współpraca z pośrednikiem zaoszczędzi ci wielu trudów i zapewni pełne bezpieczeństwo transakcji.

Czy do sprzedaży potrzebny jest pośrednik?

Transakcji kupna-sprzedaży na rynku nieruchomości nie dokonuje się w życiu zbyt często, a cały proces wymaga dużej wiedzy i ostrożności – zauważa nasz rozmówca z Biura Westor. Decydując się na pomoc agencji nieruchomości przyspieszysz sprzedaż i zyskasz pewność, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem i zasadami panującymi na rynku.

Wycena nieruchomości na sprzedaż

Podstawowym zadaniem przed sprzedażą mieszkania jest oczywiście rzetelna wycena. Już ustalenie kwoty, jaką chcemy otrzymać za nieruchomość jest trudne i wymaga dokładnych obliczeń, które wykona za ciebie pośrednik. Dokładna wycena starego lokalu ułatwi ci także poszukiwania nowego mieszkania, ponieważ będziesz wiedział, na jakie pieniądze możesz liczyć po udanej sprzedaży.

Home Staging czyli magia sprzedawania

Skuteczna i zyskowna sprzedaż wymaga odpowiedniej prezentacji produktu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ta sama zasada dotyczy rynku nieruchomości. Home staging to swego rodzaju wizaż nieruchomości, którego celem jest podniesienie atrakcyjności zbywanego lokalu. Najlepsze biura pośrednictwa oferują swoim klientom usługi również w tym zakresie.

Odpowiednie przygotowanie mieszkania do sprzedaży może przyspieszyć czas, w jakim uda się je sprzedać nawet o 40%. Co więcej, jak dowodzą niezależne badania, dobrze przeprowadzony home staging pozwala sprzedać mieszkanie nawet o 10% drożej, niż w przypadku rezygnacji z takich zabiegów.

Proste rozwiązania na trudną sprzedaż

Sprzedaż mieszkania mogą komplikować dodatkowe sprawy, takie jak niespłacony kredyt czy zadłużenie komornicze. Skorzystanie z usług pośrednika nieruchomości jest najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji i daje największą gwarancję szybkiej, zgodnej z prawem i korzystnej transakcji.

Materiał partnera