Charakterystyka namiotów halowych o średniej konstrukcji

Hale namiotowe z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród wielu klientów – zarówno firm i organizacji, jak i osób prywatnych. Okazuje się bowiem, że prosta, ale wytrzymała konstrukcja namiotów, ich mobilność i różne sposoby aranżacji dają wiele możliwości zastosowania namiotów halowych. Czym charakteryzują się i do czego służą namioty o konstrukcji średniej?

Konstrukcje namiotowe średnie

Zyskujące ostatnio na popularności namioty halowe można podzielić pod względem rozmiaru na konstrukcje najmniejsze – lekkie, namioty średnie, a także duże, czyli ciężkie. Podczas gdy konstrukcje lekkie wykorzystywane są w charakterze tymczasowych, mobilnych obiektów, a namioty ciężkie to z kolei duże hale, których po posadowieniu nie można przenieść, namioty halowe o średniej konstrukcji to swego rodzaju kompromis pomiędzy tymi dwoma typami obiektów. Średnie namioty są mocne i wytrzymałe, odporne także na trudne warunki atmosferyczne, dzięki czemu mogą być użytkowane przez cały rok. Wszystko dzięki wysokiej jakości powłokom PCV oraz stalowym profilom, które za sprawą ocynkowania ogniowego są trwałe i odporne na korozję. Taki typ konstrukcji namiotów halowych znajdziemy w ofercie firmy VIGVAM. Z drugiej strony są to nadal obiekty mobilne, które w razie potrzeby można przenieść, a także rozbudować. Namioty halowe o średniej konstrukcji mogą mieć szerokość nawet do 14 m przy wysokości ściany bocznej do 4,5 m. W zależności od potrzeb rama konstrukcji może mieć 160 lub 300 mm. Hale te charakteryzuje zatem wysoka trwałość, prostota montażu, a przy tym duża elastyczność jak chodzi o możliwości posadowienia, przeniesienia, rozbudowy, a także aranżacji i wyposażenia.

Wyposażenie średnich namiotów halowych

Namioty halowe o średniej konstrukcji mogą być pokryte plandeką, ale też – w zależności od preferencji i przeznaczenia – blachą lub płytą, a także z dodatkową izolacją dachową. Wejścia do namiotu mogą mieć formę bram rolowanych, przesuwnych lub automatycznych, a także drzwi BHP. W tego typu obiektach mogą zostać zainstalowane okna PCV. Niezbędnym elementem wyposażenia namiotów, zwłaszcza całorocznych, jest odpowiednia wentylacja. Ponadto tego typy hale mogą również posiadać indywidualnie zaprojektowane nadruki firmowe, w zależności od ich przeznaczenia.

Zastosowanie namiotów halowych o średniej konstrukcji

Namioty halowe o średniej konstrukcji dają inwestorom bogate możliwości ich zastosowania. Ponieważ są one mobilne, mogą służyć jako pawilony wystawowe, sportowe czy tez z przeznaczeniem na imprezy okolicznościowe, w tym tak modne ostatnio wesela plenerowe. Z drugiej strony trwała, całoroczna konstrukcja tych namiotów sprawia, że są one chętnie wykorzystywane również w roli obiektów przemysłowych, magazynowych czy warsztatowych. Dobrze sprawdzą się w roli hal produkcyjnych czy handlowych. Nic dziwnego, że przy tak dużym wachlarzu możliwości, namioty halowe cieszą się dzisiaj rosnącym zainteresowaniem.

 

Materiał partnera