kotly-pelletowe

Charakterystyka kotłów pelletowych z palnikiem wrzutowym nowej generacji KIPI

Jeżeli szukasz alternatywnego sposobu ogrzewania domu lub ekologicznego i taniego źródła energii cieplnej w domu lub firmie, skorzystaj z kotłów pelletowych z wygodnymi palnikami najnowszej generacji. Poniżej krótka ich charakterystyka wraz z cechami, które przyczyniają się do zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa ich użytkownikom.

Zalety stosowania pelletu

Pelletem nazywamy paliwo pochodzenia naturalnego, które powstaje ze sprasowanej pod wysokim ciśnieniem biomasy. Jego spalanie nie powoduje nadmiernej emisji dwutlenku węgla do atmosfery i daje aż 60% oszczędności w porównaniu do alternatywnych źródeł energii, takich jak: gaz, węgiel i olej opałowy. Ponadto pellet nie powoduje zabrudzeń w kotłowni i jest wygodny w transportowaniu oraz przechowywaniu.

Mimo dostępności na rynku wielu różnych odmian pelletu – oprócz drzewnego można spotkać paliwo z rzepaku, słomy i słonecznika – dla palników KIPI nie ma dużego znaczenia, ponieważ poradzą one sobie nawet z najgorszym pelletem – zauważa specjalista z firmy Metalteres, która jest producentem ekologicznych kotłów pelletowych.

Jakie cechy posiadają nowoczesne palniki KIPI?

Palniki na pellet są dosyć nowoczesnym rozwiązaniem w ofercie firmy KIPI, ale prace nad jego projektem i produkcją trwały około trzech lat. Dzięki temu charakteryzuje się on wieloma zaletami, które pozwalają osiągnąć przewagę konkurencyjną, a ich stosowanie jest dla użytkowników czystą wygodą i dużym komfortem. Poniżej kilka z nich:

Oszczędność czasu i pieniędzy – innowacyjny system czyszczenia, czyli obrotowa komora paleniskowa oraz nadmuchowa, pozwala na pracę przez cały sezon, bez konieczności czyszczenia palnika – wystarczy co jakiś czas uzupełnić pellet w zbiorniku. Ponadto można w nich spalać paliwo tańsze oraz gorszej jakości, a sam palnik nie potrzebuje ciągłego serwisowania i wymiany elementów.

Ekologia i bezpieczeństwo – pellet jest paliwem ekologicznym, nie brudzi kotłowni – dym unoszący się z komina nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, a prosty w obsłudze sterownik alarmuje natychmiast o stanach niebezpiecznych w pracy palnika.

Mobilność i wysoka jakość – palniki nowej generacji da się kontrolować i zmieniać parametry ich pracy przez Internet, dzięki czemu nawet będąc poza domem można bez problemów mieć pod kontrolą pracę urządzenia, a w przypadku problemów – poprosić o pomoc instalatora, który ma wgląd do ustawień palnika. Wysoka jakość wiąże się natomiast z zastosowanymi w palnikach rozwiązaniami, które zostały opatentowane przez Urząd Patentowy RP.

Materiał partnera