Charakterystyka agregatów szpachlarskich

Agregaty pozwalają nanosić powłoki murarskie w sposób znacznie szybszy i o wiele bardziej równomiernie niż przy tradycyjnych technikach. Z tego względu są coraz częściej stosowane podczas prac budowlano-remontowych. W tym tekście przyjrzymy się niektórym modelom agregatów szpachlarskich, aby przekonać się, jaką jakość pracy oferują operatorom i czy warto po nie sięgnąć.

Agregat szpachlarski Graco T-Max 506

Na ten moment jest to najlepsze urządzenie natryskowe do nanoszenia mas szpachlowych i innych materiałów dekoracyjnych – tak gotowych, jak i sypkich. Nie tylko przyspiesza pracę, zapewniając idealnie równomierne rozłożenie materiału. Jakie jeszcze ma zalety?

Ten agregat szpachlarski tworzy minimum odpadów – mówi ekspert z przedsiębiorstwa Pagat ze Szczecina.Dzięki temu jest bardzo oszczędny. Łatwo to docenić szczególnie przy dużych powierzchniach do pokrycia. Straty związane z odpadami materiałowymi będą nieznaczne w porównaniu z technikami ręcznymi.

Przejdźmy do liczb. Agregat ten oferuje maksymalną wydajność rzędu 6,4 l/min, choć jest ona zależna od gęstości materiału. Wąż ma maksymalnie 15 m, dzięki czemu nie trzeba co chwilę przestawiać sprzętu ważącego 75 kg. Zasobnik mieści 60 l materiału.

Hydrodynamiczny agregat malarsko-szpachlarski Wagner HC 940 E

Kolejne prezentowane tu urządzenie to agregat malarsko-szpachlarski. Dysza pracuje w systemie airless – bez udziału powietrza. Ciśnienie regulowane jest mechanicznie przy użyciu pokrętła. Urządzeniem można nanosić: wszystkie rodzaje farb wewnętrznych i elewacyjnych, bejce, lakierobejce, systemy ciężkiej antykorozji, grunty oraz jednoskładnikowe materiały bitumiczne.

Agregat malarsko-szpachlarski Wagner HC 940 E jest w stanie wygenerować maksymalnie 230 bar i pracować z wydajnością 8,14 l/min. Waży niespełna 68 kg. Pracuje dzięki silnikowi o mocy 2,4 kW. W zależności od tego, który wąż wybierzemy, jego długość maksymalna może sięgać 45 lub 90 metrów. Urządzenie jest dostarczane na wózku jezdnym, który znacznie poprawia mobilność sprzętu.

Ślimakowy agregat szpachlarsko-tynkarski Wagner PC 830

Urządzenie to służy do nakładania: szpachli mineralnych, szpachli akrylowych, tynków strukturalnych, klejów oraz powłok wykończeniowych w systemach dociepleń. Maksymalna wydajność sięga 12 l/min, wysokość podawania to nawet 20 metrów, a odległość – 30. Najwyższe osiągalne ciśnienie robocze to 40 bar. Przy tak dobrych parametrach agregat jest stosunkowo lekki. Jego masa to zaledwie  38 kg. Projekt przewiduje nanoszenie materiałów o ziarnach, których grubość nie przekracza 4 mm. W skład zestawu wchodzi także kompresor.

Materiał partnera