Jakie powinny być regały handlowe?

Do najważniejszych zadań, jakie mają pełnić regały handlowe, należy ekspozycja produktów. Często jednak zapomina się o tej istotnej funkcji i sprowadza jedynie do roli miejsca na przechowywanie, z definicji przypisanej regałom magazynowym. Wyjaśniamy jakie cechy powinny mieć regały handlowe, aby mogły skutecznie pełnić swoje funkcje.

Istota dopasowania

Idealne regały handlowe powinny przede wszystkim być doskonale dopasowane do specyficznego rozkładu różnych działów w sklepie. Co więcej, muszą także odpowiednio eksponować towar i umożliwiać swobodne i bezpieczne poruszanie się klientów po jego powierzchni.

Systemy regałów handlowych, zwanych też sklepowymi, dopasowuje się względem powierzchni sklepu, jego specyfiki, natężenia ruchu klientów oraz stylu pracy pracowników. Muszą też odpowiadać asortymentowi prezentowanemu przez sklep i pasować estetyką do jego stylu i charakteru. Nie należy mieszać mebli o różnych stylach, ponieważ wpływa to negatywnie na ogólny wystrój sklepu – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę MET-POL.

Przy zakupie mebli sklepowych konieczne jest zwrócenie uwagi na jakość ich wykonania, uniwersalność wymiarową oraz łatwość zmiany ich konfiguracji i możliwość zastosowania dodatkowych akcesoriów.

Ekspozycja

Regały handlowe muszą być tak stworzone, aby jak najlepiej eksponować poukładane na nich towary. Powinny być schludne i jasne, aby nie przytłaczały swoim wyglądem prezentowanych produktów. Ich estetyka musi dodatkowo zachęcać potencjalnych nabywców do sięgnięcia po produkt stojący na półce. Ponadto, muszą charakteryzować się trwałością, jakością wykończenia powierzchni, odpowiednią nośnością, bezpieczną obsługą, wygodą użytkowania i łatwością w utrzymaniu czystości. Regały sklepowe powinny mieć też odpowiednią wysokość i długość oraz głębokość półek.

Trendy mają znaczenie

Podczas wybierania regałów handlowych do sklepu, warto wziąć pod uwagę aktualnie panujące trendy wnętrzarskie. Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych mebli z blaszanymi półkami, na rzecz bardziej spektakularnych i modnych. Pojawiają się meble wykorzystujące lekkie, ażurowe rozwiązania i nadające wnętrzu lekkości. Półki druciane są bowiem przejrzyste i lekkie, toteż znakomicie wtapiają się w przestrzeń, a tym samym idealnie eksponują towary. Co więcej, są również w większym stopniu odporne na zarysowania i nie zbierają kurzu.

Czym się kierować przy wyborze?

Wybierając regały handlowe warto zdecydować się na sprawdzone, uniwersalne rozwiązania systemowe, które zapewniają dużą elastyczność użytkowania oraz umożliwiają szybką i łatwą rozbudowę lub zmianę aranżacji sklepu.

Materiał partnera