Budowa i zastosowanie systemów do głosowania

Kiedyś głosowanie odbywało się przez podniesienie ręki. Metoda ta była obarczona ryzykiem błędu – wystarczy, że osoba licząca głosy przeoczy czyjąś rękę lub uwzględni ją dwa razy. Dlatego opracowano elektroniczne systemy do głosowania.

Budowa i zastosowania systemów do głosowana

Elektroniczne systemy do głosowania na dobre przyjęły się na różnego rodzaju spotkaniach, konferencjach, ale nie tylko tam są używane. Do czego jeszcze są wykorzystywane ? W jakich okolicznościach są używane? Te pytania skierowaliśmy do przedstawiciela  z firmy BSC AV.

Nasze systemy są z powodzeniem stosowane na spotkaniach firmowych, podczas których zapadają najważniejsze decyzje dotyczące przedsiębiorstwa: posiedzeniach zarządów spółek czy rad nadzorczych, a także na konferencjach, eventach, podczas przeprowadzania badań rynkowych. Korzystają z nich też władze samorządowe, w tym np. rady gmin, a nawet dzielnic. Głosowanie może ułatwić przeprowadzenie warsztatów, szkoleń i jest przydatnym elementem podczas konkursów i quizów.

Trzeba przyznać, że wachlarz możliwości jest szeroki. Pozwalają na to budowa i funkcjonalności systemów do głosowania. Przykładem niech będzie urządzenie opracowane przez holenderską firmę IVS. W jego skład wchodzą:

  • jednostka centralna,
  • piloty go głosowania z czytnikiem kart na chip,
  • komputer umożliwiający prezentację pytań.

Możliwości, jakie daje system do głosowania

Wyżej przywołany system do głosowania pozwala na głosowanie z użyciem do 2000 pilotów.  Do każdego pytania można dać do wyboru aż 99 odpowiedzi, które mogą być udzielane jawnie lub tajnie. Ponadto możliwe jest przypisywanie rangi określonym głosom, dzięki czemu można przeprowadzić bardziej skomplikowane głosowania, w których uwzględnia się wagę poszczególnych głosów. Jest to więc wszechstronne urządzenie, które sprawdzi się nie tylko przy prostych procesach decyzyjnych, w których wszystkie głosy są równoważne.

Tym, co przesądza jednak o wyjątkowości tego systemu, jest opcja zastosowania pilotów z kartami chipowymi. Można je programować imiennie dla każdego z uczestników głosowania, co pozwala przeprowadzać głosowania jawne.

Pytania i odpowiedzi do wyboru mogą być wyświetlane na monitorach plazmowych lub ekranach za pośrednictwem projektora. Ich forma graficzna jest dostosowana do wymagań klienta.

Materiał partnera