
Bezpieczne użytkowanie. Środki ostrożności przy pracach antykorozyjnych
Zabezpieczenie antykorozyjne to jedna z podstawowych czynności, którą powinniśmy przeprowadzać okresowo w naszym samochodzie – w celu ochrony przed korozją bądź w momencie jej wystąpienia. Wykonując prace musimy być jednak niezwykle ostrożni. Jak użytkować preparat antykorozyjny, by nie wyrządzić sobie krzywdy?
Sposób użycia preparatu
Większość preparatów antykorozyjnych przyjmuje formę sprejów z dozownikiem. Dobry przykład stanowi sztandarowy produkt tego typu – renomowany aerozol na rdzę RUST STOP. Środki w formie aerozolów są bardzo proste w użytkowaniu. Wystarczy trzymać je w ręku pod odpowiednim kątem, nakierowując na otwory odpływowe, elementy nadwozia, nadkoli i wszystkie inne, które wymagają interwencji.
Technika natrysku bezpośredniego wymusza na użytkowniku zachowanie odpowiedniej odległości. Nie jest wskazane nadmierne nachylanie się nad preparatem. Zawartość spreju może niespodziewanie rozprysnąć na boki i przedostać się do oczu, nozdrzy bądź ust. To zdecydowanie niepożądana sytuacja. Spryskane oczy należy niezwłocznie przemyć pod bieżącą wodą, a skórę i ręce – wodą z mydłem.
Przechowywanie aerozolu
W momencie gdy preparat nie jest używany, powinien być odpowiednio przechowywany.
Z uwagi na skład chemiczny, nie zaleca się składowania go w temperaturze powyżej 50°C, w okolicach otwartego ognia i źródeł ciepła. Oczywiście tyczy się to również użytkowania spreju – przestrzega ekspert Rust Check Poland.
Jeżeli posiadamy małe dzieci, środek powinien znajdować się poza ich zasięgiem. Co jednak w sytuacji, gdy nieszczęście już nastąpiło? Przy ewentualnym połknięciu nie powinniśmy wywoływać wymiotów, ani wykonywać innych nerwowych działań. Najlepiej postąpimy kontaktując się z lekarzem. Specjalista zaradzi, jakie środki zaradcze podjąć.