whisky

Whisky, której nie znałeś

Są takie alkohole, które na świecie są uznawane za najlepsze w swojej kategorii. Praktycznie w przypadku każdego alkoholu znajdziemy rankingi, nierzadko tworzone przez koneserów, z których wyczytamy jakie wino jest najlepsze, która brandy smakuje najlepiej lub też które odmiany whisky są najbardziej elitarne. W przypadku whisky można często również znaleźć wiele propozycji i inspiracji, które nas zaskoczą, zarówno pochodzeniem, smakiem, jak i innymi walorami. Bez wątpienia również warto zwracać uwagę na marki nowe, które być może za kilka dekad zawojują światowe rynki alkoholi.

Kilchoman – nowa szkocka whisky

Whisky szkocka znana jest na całym świecie dzięki swoim niewątpliwym walorom smakowym i zapachowym. Zawdzięcza ona to przede wszystkim tradycyjnej metodzie produkcji, długiemu leżakowaniu oraz szerokiej wiedzy, często przekazywanej z pokolenia na pokolenie przez rodzinne destylarnie. To właśnie w Szkocji znajduje się całe mnóstwo destylarni słynących z najznamienitszych odmian whisky. To jednak nie oznacza, że nie tworzą się nowe – Kilchoman to właśnie jeden z takich przykładów. Destylarnia jest młoda, co oznacza w jej przypadku, że pracę nad swoimi pierwszymi trunkami zaczęła w 2005 roku, by po kilku latach wypuścić swoje pierwsze single. Była to jedna z pierwszych destylarni w szkockim regionie Islay od ponad 100 lat. Kilchoman to whisky w butelkach 5, 8, 10 i 12 letnich.

Czym cechuje się whisky Kilchoman?

Whisky Kilchoman dostępne na https://propaganda24h.pl/pl/producer/KILCHOMAN/497 dojrzewa w beczkach po bourbonie oraz sherry, czemu zawdzięcza swój unikatowy smak i aromat. To właśnie dzięki temu leżakowaniu whisky ta posiada bardzo głęboką barwę, jest bardzo intensywna w smaku. W nucie zapachowej da się wyczuć owoce, tytoń i świeżą kawę, ale również posmak toffi i torfu. Każdy łyk tej whisky odkryje przed nami nuty toffi, rodzynek i pieprzu. Mimo iż marka ta jest dość młoda na rynku whisky, to dzięki znakomitemu i tradycyjnemu procesowi produkcji już teraz zyskuje mnóstwo fanów na całym świecie. Butelki whisky Kilchoman są w niektórych kręgach bardzo cenione i również w Polsce nie wszędzie będziemy mogli się jej napić.

Gdzie kupić whisky Kilchoman?

To wkishy, która obecnie w Polsce jest do kupienia jedynie w dobrych sklepach z alkoholami. Jednym z takich sklepów jest propaganda24h.pl, gdzie do wyboru mamy kilka rodzajów tej whisky o różnych pojemnościach. Również w ramach akademii whisky będziemy mogli jej spróbować, by przekonać się, czy trunek ten oferuje dokładnie te walory smakowe i zapachowe, których poszukiwaliśmy.