orientalne perfumy w olejku

Dlaczego warto sięgnąć po perfumy w olejku?

Perfumy towarzyszą człowiekowi od tysiącleci. Na początku zaczęli używać ich Egipcjanie jako perfumy w olejku i tłustych pomadach, w których kryli wspaniałe zapachy i pielęgnowali nimi swoje ciała. Następnie dotarły one do Imperium Rzymskiego. W ich produkcji ogromną rolę odegrali również Arabowie, dla których świat zapachów był niezwykle ważny. W nowożytnej Europie perfumy stały się popularne dopiero na przełomie XIV i XV wieku, jednak było one dostępne jedynie dla najbogatszych. Dzisiaj tradycyjne perfumy i perfumy orientalne dostępne są dla wszystkich w wielu przepięknych i unikalnych zapachach. Dowiedz się, dlaczego warto sięgnąć po perfumy w olejku.

Orientalne perfumy w olejku a perfumy tradycyjne

Perfumy w olejku przygotowywane są na bazie naturalnych olejków eterycznych zawartych w kwiatach, drzewach czy przyprawach. Ich pozyskiwanie to bardzo wymagający i  długotrwały proces, przez co tego rodzaju perfumy orientalne są zdecydowanie droższe niż tradycyjne perfumy. To, co odróżnia je od zwykłych perfum to fakt, że powstają w trakcie destylacji wodnej oraz nie zawierają w sobie alkoholu jak perfumy europejskie. Sprawia to, że perfumy w olejku zawierają  substancje, które są zdecydowanie mniej lotne. Ich skonsternowana formuła jest stopniowo uwalniana w kontakcie ze skórą przez wiele godzin, dzięki czemu pachniemy wyjątkowo w każdej sytuacji: w pracy, na spotkaniu czy na randce. Takie perfumy orientalne w olejku mają swoją nietypową i wyjątkową cechę — pachnął inaczej na każdej skórze, a także w zależności od temperatury otoczenia na zewnątrz i pory roku. Dzięki nim mamy pewność, że nasz zapach jest jedyny i niepowtarzalny, dlatego perfumy w olejku są idealne dla osób, które chcą podkreślić swoją wyjątkowość i nietuzinkową osobowość.

Dlaczego warto wybrać perfumy w olejku?

Orientalne perfumy w olejku posiadają całą gamę przeróżnych zapachów, dzięki czemu bez problemu wybierzesz zapach pasujący do twojego gustu. Ich podstawową zaletą jest fakt, że nie są tak lotne, jak tradycyjne perfumy europejskie przygotowane na bazie alkoholu. Tłusta warstwa olejku doskonale wchłania się w skórę i stopniowo uwalnia zapach przez wiele godzin. Takie perfumy orientalne, choć są droższe niż tradycyjne perfumy europejskie, to zdecydowanie przewyższają je trwałością, dzięki czemu są wydajne i ekonomiczne. Wystarczy jedynie kilka kropel na skórze w okolicy uszu, nadgarstków, na szyi czy za kolanami, aby pięknie pachnieć przez całą dobę.

Perfumy w oleju nie wysuszają naskórka, a dodatkowo nawilżają go, co jest szczególnie ważne w okresie jesiennym i zimowym oraz dla osób z suchą skórą. Ich skoncentrowana formuła sprawia, że są o wiele delikatniejsze niż perfumy na bazie alkoholu, przez co rzadko wywołują alergie skórne. Olejki są doskonałym nośnikiem zapachów, który uwalniane są stopniowo i długo utrzymują się na skórze, dlatego aby się ich pozbyć, należy umyć skórę wodą z mydłem. Dodatkowo perfumy w olejku często posiadają roll-up, czyli kulkę, która ułatwia ich aplikację na skórę oraz nie zostawiają tłustych plam na odzieży.