Sposoby na aktywny wypoczynek nad morzem

Wybrzeże Bałtyku to bez wątpienia najpopularniejszy kierunek, obierany przez urlopowiczów w czasie letnich wakacji. Nadmorskie kurorty kojarzą się przede wszystkim z wielogodzinnym plażowaniem oraz objadaniem się goframi i lodami włoskimi, czyli z totalnym lenistwem. Nie każdemu jednak taka forma wypoczynku odpowiada i na szczęście istnieją dla niej alternatywy.

Z założenia urlop powinien być czasem wypoczynku. Jak więc to możliwe, że wielu z nas, wracając z wakacji czuje, że przydałoby się jeszcze kilka dni na dojście do siebie? Odpowiedź jest bardzo prosta. Podczas urlopu zwykle pozwalamy sobie na zbyt wiele tzw. luzu. Tymczasem nieodpowiednia dieta i całkowity brak ruchu zwyczajnie nam szkodzi – mówi ekspert z Centrum Aktywnej Odnowy „Na Wzgórzu”.

Aktywny wypoczynek nad morzem

Tymczasem polskie miejscowości nadmorskie oferują turystom znacznie więcej atrakcji, niż opalanie na piaszczystych plażach. Malownicze tereny pomorza stwarzają doskonałe warunki dla amatorów pieszych i rowerowych wycieczek. Jeszcze więcej możliwości otwiera się przed gośćmi ośrodków, takich jak centrum odnowy w Odargowie koło Dębek.

Decydując się na uczestnictwo w jednym z turnusów „Na Wzgórzu”, zyskujesz możliwość udziału w rozmaitych aktywnościach fizycznych. Oprócz spacerów z kijkami i wypraw rowerowych wzdłuż najpiękniejszych tras, w trakcie takiego urlopu skorzystasz również z zajęć w terenie, prowadzonych przez profesjonalnego trenera.

Urozmaiceniem ćwiczeń na świeżym powietrzu są zajęcia na sali gimnastycznej. Taka forma ruchu ukierunkowana jest nie tylko na ogólną poprawę samopoczucia i kondycji, ale pomaga także w ujędrnianiu i kształtowaniu sylwetki, wzmacnianiu mięśni oraz utracie wagi. Stretching, pilates, callanetics oraz bardziej żywiołowe zajęcia, jak taniec i aerobik, praktykowane pod czujnym okiem instruktora, to najlepszy sposób na uwolnienie endorfin i przyspieszenie metabolizmu.

Wakacje nad morzem muszą też zawierać w sobie pierwiastek wody. Pływanie w morzu nie zawsze jest możliwe, dlatego szukając dobrego ośrodka wypoczynkowego, warto wybrać taki, który dysponuje własnym basenem. Jeszcze lepiej, gdy na basenie organizowany jest aqua-aerobik, będący jedną z najprzyjemniejszych form treningu.

Po treningu – wypoczynek w SPA

Doskonałym uzupełnieniem aktywnego wypoczynku nad morzem jest regeneracja z wykorzystaniem zabiegów SPA. Masaże, peelingi i sesje w saunie to zasłużona nagroda dla ciała po wysiłku fizycznym, dlatego ich także nie może zabraknąć podczas aktywnych wakacji. Zawsze powinny towarzyszyć też odchudzaniu. Prawidłowo wykonywane masaże wpływają istotnie na zdolność ciała do radzenia sobie z zakwasami i zapobiegają utracie jędrności skóry, która może towarzyszyć spadkowi masy ciała.

Jak widać, wakacje nad morzem nie muszą być czasem spędzonym leniwie. Aktywny wypoczynek jest przyjemny i pożyteczny. Nie tylko pozwoli ci w pełni odzyskać siły do pracy i stawiania czoła innym codziennym obowiązkom, ale także wpłynie pozytywnie na ogólną kondycję fizyczną i psychiczną.

Materiał partnera